ANKARA TANGO GECELERİ

blog yazısı ekle !

ANKARA TANGO GECELERİ

Tango, yolculuğu Arjantin'de başlayan, ünü dünyaya yayılan bir dans. Dansın teması aşk üzerine kurgulanınca, her kesimin dikkatini çekmesi kaçınılmaz oluyor. Dans kadar, kendine özgü müzikleri ile de aşkı evrenselleştiriyor tango. Dili olmayan sanat olarak nitelendirilen dansın, bedene sirayeti, beden diline etkisi, büyülü bir ambiyansın habercisi oluyor bir nevi. Tango nice sınırlar aşıp ülkemize kadar geliyor ve aşkın dansı olmayı bu topraklarda da sürdürüyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Ankara, sanata verdiği değerle ön plana çıkarken tüm sanat dallarını beslemeyi ve yeni sanatçılar yetiştirmeyi de ihmal etmiyor. Dansın kalbi Ankara'da atarken farklı tarzlarda uzmanlaşma ve eğitim anlayışı da devam ediyor. Dansın tango haliyle uzun yıllardır buluşan Ankaralı sanat seveler, birbirinden eşsiz performansları Ankara Tango Geceleri sayesinde takip ediyor. Müziğin ve koreografinin büyülü buluşması dans ile anlatılamayanlar sahneleniyor. Kadın ve erkeğin birbirine kimi zaman çekingen, kimi zaman ise cürretkar ama daima saygılı dokunuşları tango eşliğinde hayatımıza sızıyor.

Israrla aranan, bulunduğunda acısı ve tutkusuyla bambaşka bir yolculuğu vaad eden aşk, tangoyla birleşiyor. Aşkın dansı tango Ankara Tango Geceleri ile hem meraklılarıyla buluşuyor hem de kendi yıldızlarının doğuşuna zemin hazırlıyor. Yoğun çalışmalar neticesinde sergilenen koreografiler kadın ve erkek bedenindeki muazzam uyumunu, denge savaşını, aşkın kaçan, kovalayan, mağlup ve galip yanlarını sembolize ediyor. Latince dokunmak fiilinden ismini alan tango kimi zaman dokunmaktan imtina eden, yasak aşkı, platonik bir tutkuyu kimi zaman da dile gelemeyen duyguları yansıtıyor. Teması aşk olan bir dansın büyüleyici olması sürpriz olmadığı gibi beklenti üstü bir hissiyata sürüklemesi de kaçınılmaz oluyor.

Ankara Tango kursları Arjantin Tango ve Milonga stili tango ile dans okullarının en başarıları arasında yerini alıyor. Tango kursu kaydınızı partnerli ya da partnersiz yaptırabilir Arjantin, Milonga ya da dilediğiniz stili seçerek dans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ankara Tango Geceleri, tango kursu öğrencilerinin birbirinden güzel performansları ile her dönem kendini yenilemeye devam ediyor. Tango gecelerinin yeni yıldızı olmak için bir an önce kurs kaydınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.