Ankara Tango Kursları

Tango Kursları Ankara Tango Kursları

TANGO KURSLARI

Tango; kendine özgü bir ritim ile yapılan, yavaş hareketlere sahip bir danstır. Arjantin'de doğmuştur. Çok eskiden fakir insanların İspanyol tangosunun enerjik ve hızlı temposu Milango dansı harmanlanarak yeni bir dans oluşturmuşlardır. Tangonun temel çalgısı bando neondur. Tangonun asıl adı doğdu topraklardan esinlenerek Arjantin tangosudur. Tango dans sırasında aşk, özlem, tutku gibi duyguları yansıtmaktadır. Aslında standart hareketlerin dışında kendinizden de bir şeyler katarak tango dansın...
devamı...

Tango Kursu Ara

Tango Kursları Ankara Tango Kursları

TANGO KURSLARI

Tango; kendine özgü bir ritim ile yapılan, yavaş hareketlere sahip bir danstır. Arjantin'de doğmuştur. Çok eskiden fakir insanların İspanyol tangosunun enerjik ve hızlı temposu Milango dansı harmanlanarak yeni bir dans oluşturmuşlardır. Tangonun temel çalgısı bando neondur. Tangonun asıl adı doğdu topraklardan esinlenerek Arjantin tangosudur. Tango dans sırasında aşk, özlem, tutku gibi duyguları yansıtmaktadır. Aslında standart hareketlerin dışında kendinizden de bir şeyler katarak tango dansını özgünleştirebilirsiniz. Bu konu da esnek bir danstır tango.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tango

Tango dansı ışıklar ile aydınlatılmış ihtişamlı salonlarda yapılmaktadır. Tango kursları bu farklı kültüre ait sanatın ayak hareketini, vücut duruşunu, adımlarda estetik atışlarını oluşturmak için uzman hocalar eşliğinde yapılmasıdır. Basit Tango ilk yıllardaki şekliyle yapılan tangodur. Günümüzde tango şekilleri Amerikan tangosu, Fin tangosu, Çin tangosu gibi çeşitleri vardır. Ülkemizde de tangonun çeşitleri tercih edilmektedir. Mesela ''Çin tangosunu yapmak istiyorum kalkıp ta Çine mi gideyim?'' sorusunun cevabı Ankara'dadır. Farklı kültürlere ait olduğu için tango kurslarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ankara şehri açmış olduğu kurslar ile bu sanata ilgisi olan katılımcıları beklemektedir. Ankara tango kurslarında hem eğlenmek hem de yeni bir şeyler öğrenmek kaçınılmazdır. Kurslara sürekli katılmanız ile bambaşka kültürün bu dansını öğrenmeniz kolay olacaktır. Ankara da yoğun iş ve okul şartlarından dolayı tangoya zaman ayıramamak gibi bir probleminiz olabilir. Ankara tango kurslarının programları sizin talep ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmaktadır. Yani Ankara tango kursları boş zamanım yok ya da öğrenmek için çok uzaklara mı gitmem gerekiyor gibi bahanelerin önüne geçmektedir. Ankara tango kursları güvelik ve kalite bakımından elit mekânlardır. Güvenlik ön planda tutulmakta ve sık yapılan denetimler ile kaliteyi tamamlamaktadır.

http://kadin.mynet.com/kadintv/Arjantin-tango-ogre...

Ankara tango kursları, insanların hayata farklı bakış açılarıyla bakmalarını sağlamaktadır. Çünkü farklı kültürler, farklı tanıdıkça, öğrendikçe insanların bakış açısı değişir ve hayat felsefelerine de bu değişim yansımaktadır. İster Ankara halkı olsun ister yabancı turistlerin Uzun prosedürler olmaksızın gerekli koşuldaki başvuru işlemlerini tamamlayarak kayıt olabilirler. Hem kadın katılımcıların hem de erkek katılımcıların başvurabileceği bir dans stilidir.