YILDIZ ARJANTİN TANGO KURSU

blog yazısı ekle !

YILDIZ ARJANTİN TANGO KURSU

Sanatın en keyifli dallarından biridir dans. Müziğin ruhunuza işlediği, izleyeni mest eden, dans edeni başka bir dünyanın içine sürükleyen farklı bir sanat bulmak olanaksız. Güzel bir dansın en önemli tamamlayıcısıdır itina ile seçilmiş bir müzik. Bir dans için bestelenmiş ya da bir müzik için kurgulanmış özel bir danstan bahsedeceğiz. Tango, kendine özgü müziği ile yormadan harekete geçiriyor adeta...

Yıldız'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Yıldız Tango


Kimi zaman aşkın içindeki savaşı, kimi zaman romantik dakikaları, kimi zaman ise tutkulu dokunuşları içeren bu dans, meraklılarını aşkla bağlıyor kendine. Buenos Aires'te görmezden gelinen bir kesim tarafından, sokaklarda bir varoluş hikayesi olarak hayata geçen tango müzikleri günümüze kadar uzanan yolun zorlu başlangıç evresini anlatıyor. Arjantin halkının ısrarla görmezden geldiği bu müzik ve dans zamanla reddedilemeyecek kadar ilgi çekici oluyor. Arjantin, bir kısmı Uruguay kökenli olan, bir kısmı da Arjantin'in baskılanmış kenarda köşede kalmış dansçılarını benimsiyor. Böylece tango zorlu yolculuğundaki en büyük engeli aşmış oluyor.

Arjantin'in kabulü ardından kenar mahallelerden kurtulan dans, tüm sokaklara sıçrıyor. Genç, yaşlı, zengin, fakir demeden herkes tango müziğine ve dansına kulak veriyor. Bir süre sonra gelişen ekonomi ile ülkeye gelen iş adamlarının dikkatini çeken tango, kültürler arası alışverişi başlatıyor. Artık tangonun varlığı Arjantin ile sınırlı kalmaktan çıkıyor ve dünyanın en bilinen dansları arasında yerini alıyor. Kıtaları aşan tango, aşkın ve tutkunun dansı olarak evrenselleşiyor.

Ulaştığı her coğrafyada farklılıklarla sürüyor ve bir süre sonra stillere ayrılıyor. Arjantin Tango dünya çapında en bilinen ve tek orijinal hali olarak kalıyor. Günümüzde Arjantin Tango öğrenmek için kıtalar aşıp Buenos Aires'e ulaşma zorunluluğu kalmadı. Yıldız Arjantin Tango Kursu başarılı dansçıları, aşkın ve dansın temasını kusursuzca yansıtan tango geceleri ile Ankaralılar'ın ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Yıldız Arjantin Tango Kursları ile tango kraliçesi olabileceğiniz gibi dilerseniz eşiniz ya da sevgilinizle de kaydınızı yaptırarak ilişkinizin tutkusunu artırabilir, imrenilecek uyumdaki çiftler arasında yerinizi alabilirsiniz.