YETİŞKİNLER İÇİN TANGO

blog yazısı ekle !

YETİŞKİNLER İÇİN TANGO

Tango 19. Yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren, güncelliğini yitirmeyen estetik algısı yüksek bir dans. Pek çok dansın genelinde figürleri doğru uygulayabilmek adına küçük yaşta başlama zorunluluğu bulunuyor. Tango, bu anlamda da diğer danslardan ayrılmayı başarıyor. Aşkın dansı olarak da bilinen tango, tıpkı aşk gibi, sınır tanımaz hali ile sokakta, salonda, restoranda, aklınıza gelebilecek her yerde karşınıza çıkabileceği gibi bir diğer taraftan da yine tıpkı aşk gibi zaman tanımıyor. Dilediğiniz yaşta başalayabileceğiniz tango sınıflarında her yaştan dans öğrencisi ile karşılaşmanız mümkün.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


20'lerinden gençlerden tutunda 60'larında olgun katılımcılarına kadar geniş bir skalaya hitap eden aşkın dansı, yürüme engeli bulunmayan herkese kucak açıyor. İlk evrelerinde adımları, duruş ve tutuşları zorlayıcı gelse de kısa sürede alışarak, bedeninize estetik katabileceğiniz bir dans tango. Tangonun başlangıç evresini atlatmanız halinde daha aktif adımlar atmanızı sağlayacak milonga ile de tanışıyor olacaksınız. Milonga sayesinde de bacak egzersizleri tamamlayarak daha formda, zinde ve duruş bozukluklarından arınmış bir vücuda sahip olmanız kaçınılmaz. Tango, her yaşa hitap ettiği gibi en çok da orta yaşlı ve olgun çiftlerin, beraberliklerindeki uyumu sergilemekten geri kalmıyor.

Şüphesiz ki partner ile uyumun, dengeli bir yaklaşımın hayat kalitesini yükselttiğini, yaşama bakış açısında pozitif algı yarattığını biliyoruz. Tango tüm bu deneyimleri kazanabileceğiniz, müzik, koreografi ve tiyatral yaklaşım ile de hem ruhunuzu hem de bedeninizi besliyor. Sağlıklı bir ilişkinin temellerinde aktif rol oynayan tango, partnerlerin birbirlerini dengelenmesi konusunda eğitirken, bu deneyimi farkında olmaksızın özel hayatınıza da yansıtmanıza sebep oluyor. Yetişkinler için tango, sosyalleşme deneyimi olmakla kalmıyor; partnerli katılımlarda adeta ikinci bir bahar sunuyor. Bedensel egzersiz imkanı da sağlayan tangonun vücut direncinizi artırdığını da fark edeceksiniz.

Ankara Tango Kursları ile haftada bir gününüzü sanata ayırabilir, partnerinizle keyifli dakikalar geçirebilir, yeni bir sosyal çevre edinebilir ve dansın dinamik yapısı ile egzersizinizi de tamamlayabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde ise tango geceleri için parlayan bir yıldıza dönüşmeniz ise tamamen sizin elinizde.