ÜNLÜ TANGO DANSÇILARI

blog yazısı ekle !

ÜNLÜ TANGO DANSÇILARI

19. yüzyıl Buenos Aires sokaklarından günümüze kadar uzanan bir yolcuğu var tangonun. Dansçılarını, müzisyenlerini ve şarkıcılarını meşhur eden dans, sokaklardan sahnelere taşındı zaman içerisinde. Sokakların asi, kural tanımaz dansçıları sahneye çıktıklarında kimi zaman özünden ayrılmadan Arjantin Tango yaptılar kimi zaman farklı stillerle adlandırılan yeni koreografiler denediler. Tangonun tüm stilleri kendi yıldızını doğurdu; ancak orijinali olan Arjantin stili en meşhur dansçılara zemin hazırladı. Geçmişten günümüze adını bırakan tango dansçıları olduğu gibi, yeni dansçılar da yetişmeye devam ediyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Olağan üstü dansları ile uluslararası arenada ün kazanmış tango dansçıları, koreografları ve eğitmenlerini sizin için derledik. Aşağıda isimleri yer alan dansçılar tango dünyasının en iyileri arasına yer alıyor. Birbirinden güzel, farklı stillerin ünlü tango yıldızlarının danslarına eşlik ediyoruz.

Ünlü tango dansçıları:

German Cornejo ve Gisela Galeassi

Aşağıdaki video 2005 Dünya Tango Şampiyonları German Cornejo & Gisela Galeassi'nin performanslarını içeriyor.Sebastián Arce

Amparo Arrebato

Dora Baret

Carmencita Calderón

Carlos Espinoza

Christine Denniston

David Derman

Mariano Frúmboli

Aşağıdaki videoda Mariano Chicho Frumboli ve Juana Sepulveda'nın Milonga stili dansını içeriyor.Carlos Eduardo Gavito

Antón Gazenbeek

Perlita Greco

Homer Ladas

Lucía Mazer

Aşağıdaki video Mariano Chicho Frumboli ve Lucia Mazer'in dansını içeriyor.Susana Miller

Mariana Montes

Gustavo Naveira

Videoda Gustavo Naveira ve Giselle Anne'in muhteşem Arjantin Tango performansı yer alıyor.María Nieves

Tadeusz Olsza

Luis Pereyra

Geraldin Rojas

Lexa Roséan

Lexa Roséan ve Gayle Madeira'nın Milonga stili dansını izliyoruz.Leo Sato

Joseph Smith

Alba Solís

Enrique Saborido

Aşağıdaki videoda Pan Am Synmphony eşliğinde Enrique Saborido'nun tangosu yer alıyor.Tangonun tarihçesini, adımlarını, müziklerini, dansçıları ve stillerini öğrenmek için en doğru adres Ankara Tango Kursları. Aşkın tutku, hüzün, acı, ateşini tango ile yeniden keşfedecek, partnerinizi ve kendinizi yeniden tanıyacaksınız. Arjantin sandığınız kadar uzak değil, Ankara Tango Kurslarında uzman eğitmen kadrosundan alacağınız derslerle kendinizi Buenos Aires sokaklarında hissedeceksiniz. Ruhunuz ve bedeniniz aşkın tutkusunu tango ile yaşayacak. Hemen kaydınızı yaptırarak Ankara tango gecelerinin yıldızı olabilirsiniz.