TÜRKİYE TANGO FESTİVALLERİ

blog yazısı ekle !

TÜRKİYE TANGO FESTİVALLERİ

Tango eğitimi verilen tüm ülkelerde yarışmaları, festivalleri ve tango geceleri ile ihtişamını artıyor. Dansın tutku ile beslenen koreografileri, birbirinden güzel tango ve milonga örneği müziklerle birleşiyor. Sahnelenen tüm danslar, kendi yıldızını yansıtmaya yetiyor. Aşkın dansı farklı dansçılar, müzikler ve kurgu ile birleşerek vücut buluyor. Arjantin'de doğan aşkın her halini anlatan tangonun yolculuğu Türkiye Tango Festivalleri ile devam ediyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Türkiye'deki tango dansçıları, koreograflar ve tango sevdalıları gösterilerle dansa doyarken uluslararası festivallerle yabancı katılımcıların dansları da hayat buluyor. Çok uluslu organizasyonlar ile başka ülkelerin hatta farklı kıtaların tango yorumu ve bakış açıları ile tanışılıyor. Dansın evrenselliği bir kez daha kanıtlanmış oluyor yüzlerce hatta binlerce katılımcı eşliğinde. Tangoyu tanımak bir ulusun geçmişine ışık tutmak, bir müzik tarzı ile tanışmak, bir dansın içeriğine vakıf olmakla bitmiyor. Tangoyu tanımak tutkuyu keşfetmek hatta aşkın hallerini anlamak ile özdeşleşiyor.

Aşağıdaki video Fransa'da düzenlenen Uluslararası Tango Festivalinden bir tango performansını yansıtıyor. Dansçıların izleyicileri sahne alanına yakınlaştırılma isteği ile başlayan dans için Milonga müziği ve koreografisi tercih edilmiş. Milonganın muzur, kısa ve sık adımlarına tanıklık ediyoruz.Türkiye Tango Festivalleri:

Uluslararası Ankara Tango Festivali

Uluslararası İstanbul Tango Festivali

Adana Tango Festivali

İstanbul Tango Rituel

Tango to İstanbul

Summer Tango Fest Bodrum

Türkiye'de Tango Festivalleri için yukarıda belirttiğimiz organizasyonları takip edebileceğiniz gibi dilerseniz Türkiye yerel ve uluslararası dans festivallerinin takibi ile de zenginleşebilir. Tango festivalleri ile aşkın dansına tanıklık edebileceğiniz gibi dans festivallerindeki tango performansları ile de tango keyfini sınırsızca yaşayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Libertango eşliğinde estetik yaklaşımı yüksek bir tango performansı yer alıyor.Tango festivallerinde performans sergileyen bir dansçı olmak, yarışmalarda rakiplere meydan okumak, tutkuyu dansla yaşamak ve aşkı tango ile anlatmak istiyorsanız Ankara Tango Kursları ile iletişime geçebilir, kaydınızı bir an önce gerçekleştirebilirsiniz. Haftada bir gün katılacağınız tango kursu programı dansa, sanata, müziğe hatta aşka bakış açınızı değiştirecek. Bedeniniz keyifli bir egzersiz yaparken ruhunuz müziğin ve dansın bütünleşen dünyasında kendini bulacak. Partnerinizle yaptığınız en keyifli ve uyumlu organizasyonu aşkın dansı tangoda bulacaksınız. Aşkın ateşini tango ile alevlendirmek için harekete geçme vakti... Tango aşkı beden dilinize aktarmayı vaad ediyor. Kendinizi tangonun tutku ve aşk dolu dünyasına kaptırma fırsatını kaçırmayın.