TANGOYA KAÇ YAŞINDA BAŞLAMALI

blog yazısı ekle !

TANGOYA KAÇ YAŞINDA BAŞLAMALI

Tango dansına başlamak için keskin bir yaş sınırı bulunmuyor. Hareket engeli olmayan her yaş grubu için tangoya başlamak mümkün. Tango dansının fiziksel yapısı ve teması gereği küçük yaştaki çocuklar tarafından tercihi nadir gözleniyor. Ancak 10-11 yaş itibari ile çocukluktan çıkış yaşları olarak kabul edilen dönemlerde dans tercihi tango olabiliyor. Çocuğun tangoyu tercih ettiği yaşta dansa başlaması mümkün oluyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Üst yaş sınırı olarak değerlendirildiğinde de bir kısıtlama bulunmuyor. Özellikle olgunluk dönemi olan 50'li yaşlarda sıklıkla tercih edilen bir dans tango. Ek olarak 20 ve 30'lu yaşlarda da düğün dansı, sosyal etkinlik ya da egzersiz niteliği taşıması adına da tango tercih ediliyor. Dilediğiniz yaşta tangoya başlayabileceğiniz gibi ileri seviye eğitimi tamamlamanız ve tango kursu tarafından uygun görülmesi halinde sertifikalı bir dansçı olma imkanınız da mevcut. Tango kursuna partneriniz ile kaydolabileceğiniz gibi bireysel kayıt yaptırarak kurstaki diğer öğrencilerle ya da eğitmenle dans ederek eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda tango yapan çocuk gruplarının final dansı yer alıyor. Dansçıların yaşının küçük olması sebebi ile klasik tango müziği yerine, ilgilerini çekecek yeni dönem müziği tercih edilmiş. Dansın ruhunun birebir yansıtılabilmesi için müziğin önemli bir etken olduğunu fark edeceksiniz. Minik dansçıların soft figürler ile gerçekleştirdikleri dansın yaşlarına göre son derece başarılı olduğunu görüyoruz.Aşağıdaki videoda yetişkin tango dansçılarının, Arjantin Tango müziği ve figürleri ile dansı yer alıyor. Teması aşk olan bir dansın ruhunun yansıması için yetişkinlik dönemi performanslarının etkileyici olduğunu bir kez daha görüyoruz. Dansçıların uyumu, kostüm seçimleri ve müzikte tangonun tüm estetik öğeleri ön plana çıkıyor. Performansta erkek dansçının rolü yoğunlukla takipçi niteliğinde gözlemleniyor.Çocukluktan çıkış, yetişkinlik ya da olgunluk dönemi fark etmeksizin siz de izlediğiniz tango videolarında kendinizi hayal ediyor ve dansın bir parçası olmak istiyorsanız, Ankara Tango Kusları ile iletişime geçerek bir an önce kaydınızı yaptırabilirsiniz. Aşkın dansı tango Ankara'da eşsiz performanslar ile hayat buluyor. Her yaştan katılımcının partnerli ya da partnersiz kayıt olabileceği tango sınıfları bulunuyor. Kaydınızı yaptırın ve hayallerinizin dansında baş kahraman olun.