TANGO YARIŞMALARI

blog yazısı ekle !

TANGO YARIŞMALARI

Buenos Aires sokaklarının asi ve çekici göçmeni önce nezih muhitlere ardından da ülke geneline müziği ve dansı ile varlığını kabul ettirmeyi başardı. Bir şehrin kenar mahallesinden çıkıp önce şehrin tamamına, ardından ülkesine son olarak da dünya müzik ve dans literatürüne adını yazdıran tango, bir başarı hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Yaylı çalgılar ve akordeon ağırlıklı, biraz hüzünlü çokça tutkulu, müzik bedene yansıyor ve tangonun uzun yolu 19. yüzyıldan günümüze kadar uzanıyor. Tango, sokaklardaki yerini salonlara, gösterilere, festivallere, tango geceleri ve yarışmalara bırakıyor koreografisini besleyen müziği ile… Günümüzde dans okullarının vazgeçilmezi olarak karşılaştığımız tango, yaşı olmayan vizyonu ile büyülü dünyasında aşkı anlatmaya devam ediyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

Aşkın ve tutkunun dansı tango, gün geliyor festivallerin gözdesi, gecelerin yıldızı, dans yarışmalarının gözbebeği ve aşkın beden dili versiyonu oluyor. Kimileri için düğün dansı tango, baş rol oyuncularının unutulmaz anılarına zemin hazırlıyor. Skalası, tarihi ve vizyonu böylesine geniş bir dansın yarışmaları da çekişmeli ve son derece büyüleyici oluyor. Partnerli danslar arasından yüksek doz tutkulusu ile fark yaratan tango, farklı stilleri ile yarıştığı gibi temel hali olan Arjantin stili için özel olarak düzenlenen yarışmalarla keskin tavrını açığa vurmaktan da geri kalmıyor.

Tango Yarışmaları: Tango performanslarını bir arada izlemek için profesyonellerin arenası görsel bir şölen niteliğinde. Tango yarışmaları dünyaca ünlü tango yıldızlarını görme imkanı sunduğu gibi izleyicilerini çok sayıda çiftin dansı, müziği ve koreografisiyle baştan çıkarıyor. Birbirinden keyifli tango yarışmalarını takip edebileceğiniz organizasyonların isimlerini sizin için derledik. Tango dendiğinde şüphesiz ki ilk akla gelecek stil Arjantin Tango olmaya devam ediyor. Arjantin Tango Türkiye Şampiyonası hatrı sayılır yarışmalar arasında yerini alıyor.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu her yıl farklı etaplardan oluşan Türkiye Şampiyonası ve Dans Sporu Kulüpler Arası Yarışması ile tüm dans tutkunlarına hitap ettiği gibi tango kategorisi ile de aşkın dansı için muhteşem bir ev sahibi niteliği taşıyor. Dünya Arjantin Tango Yarışması her yıl farklı bir ülkede tango severleri ağırlıyor. Dünya Tango Şampiyonası ve Avrupa Tango Yarışması da yoğun ilgi görenler yarışmalar arasında üst sıralarda yerini alıyor. Tango kursları arasında da dönem dönem yerel ve bölgeseler yarışmalar düzenleniyor. Siz de tango yarışmalarını izlerken teknik yorumunuzla değerlendirmek ve yarışmaların ödüllü isimlerinden olmak istiyorsanız; Ankara Tango Kursları yeni dönem kayıtlarına dahil olabilir, tangonun tutkulu beden diline kapılık, aşkın estetik bir yansımasına imza atabilirsiniz.