TANGO TEMELLERİ

blog yazısı ekle !

TANGO TEMELLERİ

Ankara 'da bulunan Tango okullarının eğitmenleri sizler için Arjantin Tangonun bazı temel bilgilerini sizlere sunmak istiyorlar.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

TEMEL TANGO ADIMLARI

Eğer tangoda ki bileşenleri ayrıştırırsanız şu adımları elde edersiniz;

- İleriye doğru atılan adımlar
- Geriye doğru atılan adımlar
- Yana atılan adımlar
- Başlangıç duruşuna dönülen adımlar ve
- Tekmeler.

Elbette bu hareketlerin hepsi oldukça zarif bir şekilde yapıldıklarında bir anlam kazanmaktadırlar. Bedeninizin ağırlık merkezi değiştikçe, bu hareketleri yaparak yeniden dengenizi sağlar, ardından tekrar bu merkezi kaybedip yeniden bulursunuz.

TANGO PARTNERİNİZ

Tango, içinizden geldiği gibi icra edilen ve mutlaka bir eş ile yapılan danslardan birisidir. İki tarafta ayaklarının uçlarına doğru yüklenirler ve dengelerini bu şekilde sağlarlar. Böylelikle iki tarafta birbirinin ağırlığını hisseder. Ayrıca kadınlar, erkeklerin yönlendirmesini takip ederler.

Erkekler de çok hafif bir baskı ile eşini yönlendirir ve karşı tarafta buna uyum sağlar ve elbette aralarında iyi bir uyum ve bağ varsa, dans da oldukça keyifli geçecektir.

ARJENTİNA TANGO: OCHOS

Bu stil içerisinde kadınlar çapraz ve geriye doğru yürüyüşlerle hareketlerini gerçekleştirirler. Aynı zamanda kadın ve erkek de ileriye, geriye birlikte hareket ederek müziğin ritmiyle birlikte danslarını gerçekleştirirler.

ARJENTİNA TANGO: GANCHO

Belki de Tangonun en eğlenceli yönlerinden bir olan gancho, daha çok balo tangolarında olduğu gibi oldukça hareketli ayak hareketlerinden oluşmaktadır ve saat yönünün tersinde dönerek gerçekleştirilir. Aynı zamanda bacak hareketlerinin, ayak hamlelerinin de önemli olduğu bir danstır.

Eğer sizler de bu temel bilgiler hakkında daha fazla bilgi almak ve kendinizi tango dansı konusunda geliştirmek isterseniz, Ankara 'da bulunan dans okulları ile iletişime geçebilirsiniz.