TANGO: TANGODA UYULMASI GEREKEN 3 TEMEL KURAL

blog yazısı ekle !

TANGO: TANGODA UYULMASI GEREKEN 3 TEMEL KURAL

Her dans dalında takip edilmesi gereken belli şeyler vardır. Bu tip durumlarda kişi şayet o dans dalında yetkin olmaya yeni başladıysa eğitim çalışmalarını da buna yönelik hazırlamalıdır. Günümüzde tango gibi düzenli ve disiplin gerektirecek bir alanda çalışmaların sürmesi oldukça önemlidir. Şayet düzen ve disiplin olmazsa o zaman her açıdan belli sıkıntılara gebe olunmuş olur.

Ankara'da Tango Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tango Kursu


Ankara gibi büyük şehirlerde bu dans dalına ilişkin birçok yerde eğitim verilmektedir. Bu dans dalının en önemli ayrıcalığı kişiye sağladığı mental ve fizyolojik yarardır. Günümüzde buna dair birçok şey duymamıza rağmen işin eğitim kısmına girmediğimiz zaman bu tip dans dallarının ne şekilde bir düzen kazanıp, kazanmadığını bilemeyiz. Bu söylediklerimizden yola çıkarak tangoda uyulması gereken kurallara parmak basabiliriz.

Peki, tangoda uyulması gereken 3 temel kural nedir?

- Kişinin partneri ile sürekli iletişimde olması

- Kişinin tango adımlarını iyi bir şekilde uygulaması

- Kişinin gözlerini partnerinden ayırmaması

Yukarıda saydığımız durumlar tango gibi bir dans dalında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Bunlar eşliğinde kişi bu dans dalında iyi bir süreç kaydeder ve çalışmalarını o şekilde yapar. Günümüzde bu tip dans dallarının ön plana çıkma nedeni de bundan dolayıdır. Kişi istediği dans dalında bir şekilde yetkinlik kazanmak için disiplin ve çalışmayı takip etmesi gerekir. Bu şekilde takip edilen yol, kişiye her açıdan kolaylık sağlayacaktır.

Bunun dışında herhangi bir dans dalında iyi bir şekilde bir süreç takibinin yapılması zordur. Kişi önce eğitmeninin kendisine çizdiği yolu takip etmeli daha sonra buna bağlı olarak alanında yetkinleşmeli. Bu tip bir yetkinleşme kişiye kolaylık sağlayacaktır.

Günümüzde insanların bu açıdan bir yol izlemesi gerektiğini düşünenler onlara birçok açıdan fayda sağlayacak işlerlik kazandırmaktadır. Günümüzde bu tip durumlar ışığında ilgili kişiler spor veyahut dans dalları arasında baya yol alırlar. Bundan ötürü herhangi bir dalda yetkin bir eğitimci ile çalışmak her zaman çok iyidir. Bunun dışında evde belli uygulamalar yaparak dans dalları arasında ilerlemek güçtür.