TANGO: TANGODA TEMEL 8'Lİ ADIM NASIL YAPILIR?

blog yazısı ekle !

TANGO: TANGODA TEMEL 8'Lİ ADIM NASIL YAPILIR?

Her dans ve spor dalının kendine has yapısı vardır. Kimileri temel olarak basit bir yapıya sahipken kimileri ise hiç de sandığımız gibi değildir. Bu durum bize büyük ölçüde dans ve spor dalları arasındaki bağı anlatmaktadır.

Ankara'da Tango Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tango Kursu

Günümüzde Ankara'da çeşitli dans kurumları hakimdir. Buna bağlı olarak yapılan çalışmalar oldukça fazladır. Çeşitli eğitimciler bu kurumlarda kendini göstererek birçok insana ulaşır. Önemli olan bu tip alanlarda yapılan her aktif durum bizimle bağlantılı olarak keşif göstermektedir. Teknolojinin de gelişmesiyle hayatımızda büyük yer edinen internet gibi bir ansiklopedi bugün bize birçok açıdan eğitim kurumlarının yüzünü de göstermiştir.

Eğitim kurumları geçmiş yıllarda oldukça az bir yapıya sahipken günümüzde onların sayısının çoğaldığını bilmekteyiz. Bu durum bize bu tip alanlarda durumların değişkenliğini ortaya koymaktadır. Tangoya dair bildiğimizi sandığımız birçok şey vardır.

Misal tangoda temel 8li adım nasıl yapılır mevzusu anlaması oldukça güç ancak bir o kadar da kolay gibi gözüken bir unsurdur. Günümüzde her spor ve dans dalına ilişkin bu yönde bir durum söz konusudur. Bazı dans ve spor dallarına ilişkin bazı şeyleri bildiğimizi sanırız ancak durum hiç de o şekilde değildir. Aksine kimi zaman bazı şeyleri gerçekten bilmeyiz ve bu durum bize bir konuda eksik olduğumuzu göstermek yerine tam tersi durumları gösterir.

Her geçen gün yeni bir şeyler öğrendiğimiz bu çağda tango gibi özel bir alana sahip dans türünde de hala öğrendiğimiz yeni şeyler olmakta. Bu durum bize şunu net olarak göstermektedir ki esasında her şey bir noktada gelişim halindedir. Biz bu tip durumları sadece takip aşamasını yaparak bu durumlara çok daha farklı açılardan yaklaşabiliriz. Sonuç olarak hemen her dalda bu türden bir tutum ile yaklaşıp, hareket edersek o vakit öğrendiğimiz şeylerin sayısını arttırmış oluruz. Günümüzde bu türden bir yol takip ederek çalışmalarını sürdüren pek çok kişi bulunmaktadır. Bu doğrultuda biz de belli bir yol takip ederek tango dans dalına ilişkin belli bir sonuca varabiliriz.