TANGO: TANGODA NEDEN KIRMIZI KULLANILDIĞININ 3 SEBEBİ

blog yazısı ekle !

TANGO: TANGODA NEDEN KIRMIZI KULLANILDIĞININ 3 SEBEBİ

Tango günümüzde kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir dans dalıdır. Bu dans dalı günümüzde büyük öneme sahiptir. Her geçen gün alanında yetiştirilen eğitmenlerin de çoğalmasıyla bu dans dalına yönelik talep de artış göstermektedir.

Ankara'da Tango Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tango Kursu


Ankara içerisinde de giderek çoğalan tango dansı konusunda eğitim talepleri bize açık bir şekilde bu alanda yapılan çalışmaların giderek büyük önem kazandığını göstermektedir. Bazı dans dalları kendi içerisinde belli kalıplara bürünmüştür, bazıları ise bu kalıplardan çıkmaktadır. Tango her zaman kırmızı renk ile özdeşleşmiştir. Bunun birçok nedeni vardır. Her ne kadar tamamen şu nedenden ötürüdür diye diyemesek de bu dans dalının neden bu şekilde özdeşleştiğine dair belli ipuçları bulunmaktadır.

Peki, tangoda neden kırmızı kullanıldığının 3 sebebi nedir?

- Canlı bir dans dalı olduğu için canlı bir renk olan kırmızı ile özdeşleşmiştir

- Düşünsel olarak da yoğun bir dans dalı olduğu için canlı bir renk olan kırmızı ile özdeşleşmiştir

- Kırmızı rengi bu dans dalı ile çok yakıştığını düşünenler bu dans dalını bu renkle özdeşleşmiştir

Sonuç olarak bu dans dalının günümüzde kırmızı ile özdeşleşmesinin temelinin altında birden fazla neden bulunabilir. Ancak bu nedenlerden en ön plana çıkan şey ise bu rengin canlı bir ahengi olduğu için bu dans dalı ile yakından ilişkide olmasıdır.

Günümüzde kadınların bu dans dalına ilişkin oldukça iyi bir yaklaşım sergilediğini söylemiştik ancak şunun da altını çizebiliriz ki bu dans dalı erkekler tarafından da yapılmaktadır ve tango esasında partnere dayalı bir dans dalı olduğu için bu dans dalında aktif olarak rol oynarken bu türden yaklaşımlara dikkat edilmesi gerekir.

Bir dans dalında partnerin olması önemlidir. Dolayısıyla bu dans dalında da partnere dayalı bir sistemin oluşması bizi daha çok ilgilendirir. Sonuç olarak tango dünyada önemli bir kültüre sahip olan dans dalı olarak birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Bu dans dalına ilişkin yarışmalar vs gibi etkinlikler de gündeme geldikçe bu dans dalının kendi içerisindeki dinamikliğini rahatlıkla göreceksinizdir.