TANGO: TANGO MÜZİKLERİNİN TUTKUSU

blog yazısı ekle !

TANGO: TANGO MÜZİKLERİNİN TUTKUSU

Her dans dalının kendine göre belli bir tutkusu vardır. Dans dallarının tümünü ele aldığımızda tutku konusunda dikkatimizi çeken en önemli dans dallarından biri de tangodur. Tango hem tarihsel hem de kültürel sürece bağlı olarak önemli bir taban oluşturmaktadır. Bu yüzden bu dans dalı kendi içerisinde oldukça zengindir.

Ankara'da Tango Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tango Kursu


Bunun yanı sıra tarihsel süreç içerisinde diğer dans dallarını da etkilediği için oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüzde dans dallarına karşı büyük bir talep vardır. Buna rağmen dans kültürü ve talebi ile eşit oranda beklenti durumu söz konudu olmamaktadır.

Ankara içerisinde de giderek çoğalan bir dans salonu anlayışı olmaktadır. Buna bağlı olarak belli eğitmenler bu alanlarda dersler vermektedir ve bu dans dallarının kültürleri kendi içerisinde belli bir yayılım göstermektedir. Peki, dans dalları için kullanılan müzik türleri insanları ne doğrultuda etkilemektedir? Kimi zaman müzik tutkusu öyle çok tavan yapıyor ki buna bağlı olarak gelişen kültür giderek çoğalıyor. Tango içerisinde canlı canlı, kıpır kıpır müzik türleri barındıran ender dans dallarından biridir. Bu dans dalı kişiyi harekete öyle bir geçirir ki dans dalı eğitimi boyunca tangonun yeri ve önemi tartışılmaz bir boyut haline gelmeye başlar.

Tango müziklerinin tutkusu dünyada evrensel bir yere sahiptir. Bundan ötürü tangodan laf açıldığında veyahut tango dans dalına dair etkinlikle, aktiviteler yapıldığında bu tip unsurlar dikkatimizi çeker. İçerisinde bulunduğumuz etkinlik süreçleri bizi her zaman etkilemiştir. Kimi zaman belli kültürel yapı kimi zaman ise aktif olarak yer alacağımız tutkusuyla çeşitli alanlarda eğitim görmek isteriz.

Tango da bu tür durumlardan biridir. Kişiler bu dans dalında yetkinlik kazanıp, alanlarında başarılı bir şekilde hareket etmek istedikleri için bu türden kültürel bir durumun takibinin yapılması oldukça önemlidir Tangonun en dikkat çekici yanı bu dans dalının içerisinde barındırdığı müzik kültürüdür. Bu sayede bu dans dalı danlarla ilişkisi olmayan kişileri de çekmiştir. Nitekim bu alan bu dans dalıyla ilgilenen kişiler için bu doğrultuda iyi bir yapı barındırmaktadır.