TANGO NE KADAR SÜREDE ÖĞRENİLİR?

blog yazısı ekle !

TANGO NE KADAR SÜREDE ÖĞRENİLİR?

Tango öğrenme süresi kişisel yetkinliğiniz, pratik yapmanız, partnerinizle kursta aldığınız dersler dışında çalışmanız ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösteriyor. Ancak bu kadar kişisel olan bir konuyu genellememiz gerekirse ortalama 3-6 aylık süre içerisinde tangonun temel bir diğer ifade ile başlangıç evresini atlatmanız mümkün. Elbette bu süre yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden ötürü uzayabilir ya da kısalabilir.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango ne kadar zamanda öğrenilir sorusu sizin için önem taşıyorsa koreogarfinizi yetiştirmeniz gereken özel bir etkinlik olmalı. Örneğin düğün dansı tango tercihinde bulunan çiftler için bu soru önemli olabilir aksi halde tango kursu kaydını yaptırmış biri tangoyu hızlı öğrenmek istese de kurstaki deneyimleri sebebi ile süreci aceleye de getirmek istemeyecektir. Çünkü tango eğlenerek gerçekleştireceğiniz bir aktivite aynı zamanda da bir sanat olarak hayatınızda yerini alacak. Düğün dansını tango olarak seçmiş çiftler için de özel dersler ve hızlandırılmış çalışmalar ile süre kontrol altına alınabiliyor.

Aşağıdaki videoda Arjantin Tango için etkileyici bir performans yer alıyor. Erkek dansçının çoğunlukla takipçi rolü üstelndiği görülüyor. Müziği ile de etkileyen bu performansı ve daha fazlasını siz de sergileyebilirsiniz. Unutmayın tangoya başlamak için bir yaş kısıtlaması yok. İstemeniz yeterli.Bir sanat dalını zaman, mekan ve rakamsal gerçekliklerle sınırlamak çok doğru olmayacaktır. Tango öğrenme sürenizden çok odaklanmanız gereken nokta dansın size ve partnerinize kazandırdıkları olmalı. Uzun süreli tango çalışmalarına katılan çiftlerin düşünsel ve bedensel uyumlarının ciddi ölçüde arttığı gerçeği kanıtlanmış ve kabul edilmiş durumda siz de bu büyülü dünyaya katılarak hayatınıza bambaşka renkler katabilir, mutluluğunuzu artırabilirsiniz. Belki de hayatınızın dansı tangodur.

Ankara Tango Kursları ile görüşerek seviyenize uygun sınıflara dahil olabilir, sosyal çevrenizi değiştirebilir aylık ve haftalık düzenlenen tango ve milonga geceleri ile dansınızı yeni yüzlere tanıtabilirsiniz. Partnerli ve partnersiz kayıtları ile Ankara Tango Kursları yeni öğrencilerini yetiştiriyor. Festivaller, yarışmalar ve dans gecelerinin etkileyici performansları Ankara'da yetişmeye devam ediyor. Gelecek programların yıldızı, yarışmaların şampiyonu olmak için geç kalmadınız. Hemen kurs kaydınızı yaptırmayı unutmayın.