TANGO KURSUNUN BELİRLİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

blog yazısı ekle !

TANGO KURSUNUN BELİRLİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

1800'lerden günümüze tazeliğini ve tutkusunu yitirmeden ulaşan tango ile tanışmak için geç kalmadınız. Tango, birçok danstan yaş kısıtı olmaması ile ayrışıyor. Arjantin sokaklarını gezme imkanı olanlar bilir; her yaştan dansçının sokak performansına rastlanabiliyor. Bu da dansın temasından geliyor. Elbette aşk… Aşık olmanın, aşk yaşamanın, tutku ile yüzleşmenin, hüzünde boğulmanın ve içinde aşk kırıntısı olan tüm duyguların yaşanması için bir sınır olmadığı gibi aşkın dansı tango için de bir sınır bulunmuyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

Tango yapabilmeniz ya da tango kursuna gidebilmeniz için hareket kabiliyetinizin olması yeterli. Her yaş için tango eğitimi alınabiliyor, dilersinize tango sınıfları ile çalışabileceğiniz gibi; düğün dansı gibi uygulamalarda partneriniz ile özel ders alabilirsiniz. Partnerli ya da partnersiz tango kursu kaydınızı yaptırabilir ve tangonun dünyasına giriş yapabilirsiniz. Kendine özgü müzikleri ile Uruguay, Küba ve Arjantin'in etnik kökenlerinden gelen figürler sayesinde bedeninizi forma sokmanız da mümkün. Tangonun en vazgeçilmez yanı aşkı sessizce anlatıyor olması, bazen ifade edilemeyen duyguların dışavurumu olarak da tango karşımıza çıkıyor.

Aşağıdaki videoda olgun bir çiftin tango performansı yer alıyor. Yaşı olmayan dansın ileri yaşlarda da ne kadar estetik durduğunu görüyoruz.Aşağıdaki videoda 11 yaşındaki dansçı Gabriel Misse'nin tango performansı yer alıyor. Stil olarak daha yumuşak hareketler içeren Milongueando bir diğer ifadesi ile milonga tercih edilmiş.Aşağıdaki videoda bir tv şovundan tango performansı yer alıyor. Kadın dansçı sadece 17 yaşında ancak dansının bıraktığı etki dikkat çekici.Aşağıdaki videoda aşkın dansı tutku dolu bir yaklaşım ile sergileniyor. Farklı koreografisi de dansın dikkat çeken bir diğer yanı olarak karşımıza çıkıyor. Aynı dansçıların farklı danslarından kesitler izliyoruz.Kaç yaşında olursanız olun hayallerinizi süsleyen dansın bir parçası olabilirsiniz. Tangonun aşk ve tutku dolu dünyasını beden dilinizle buluşturabilir, partnerinizle ya da yeni edineceğiniz partner ile muhteşem bir ikili olabilirsiniz. Yarışmaların ve tango gecelerinin unutulmaz performanslarına hayat vermek sizin elinizde. Ankara Tango Kursları ile görüşerek size en uygun tango stilini seçebilir ve bir an önce tangoya başlayabilirsiniz.