TANGO KURSUNDA NELER ÖĞRETİLİYOR?

blog yazısı ekle !

TANGO KURSUNDA NELER ÖĞRETİLİYOR?

Tango kursunda öncelikle tangonun başlangıç evresi hakkında bilgi sahibi olunuyor. Tango, 19. yüzyıldan günümüze uzanan yolculuğunda pek çok zorlukla karşılaşmış bir müzik ve dans türü. Küba, Uruguay ve Arjantin ezgileri taşıyan dans ve müzik göçmen halk tarafından doğaçlama yöntemi ile açığa çıkıyor. Ardından tango hareketleri ve figürleri ile Buenos Aires'in sokaklarını süslüyor. Sokakların tutkulu dansı zamanla sahneler, salonlar, kurslara taşınıyor ve tango dünyaya sesini duyurmuş oluyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


TANGO KURSUNDA NELER ÖĞRENECEĞİM?

Tango kursunda öğreneceğiniz bilgiler arasında tangonun temel adımları, tango hareketleri, tango stilleri, tango müzikleri yer alıyor. Öncelikle tangonuzda estetik öğelerin bulunması için doğru duruş, kol ve bacak hakimiyetinizi gerçekleştirmelisiniz. İlk derslerde duruş, tutuş ve koordinasyon çalışmaları yapılırken, eşli uygulamalara geçildiğinde dengeli ve uyumlu bir ikili olmayı öğreneceksiniz. Temel tango terimleri ile de kendinizi Arjantin'de dans ediyor gibi hissetmeniz mümkün. Uluslararası alanda ün kazanmış tango şampiyonları ve koreografilerine dair de kursunuz aracılığı ile bilgi ediniyor olacaksınız.

Aşağıdaki videoda aşk acısı ve tutku temalı bir tango performansı yer alıyor. Müziği ve koreografisi ile videonun size bambaşka bir dünyaya sürükleyeceği şüphesiz. Aşkın dansı tango, estetik algısı ile hem büyülüyor hem de hikayenin içinde olmanız için sizi davet ediyor.Tango ile sanat algınızı hem müzik hem de koreografi takibi bakımından geliştireceğiniz gibi ritim duygunuzun geliştiği gerçeği ile yüzleşeceksiniz. Bir süre sonra figürlerin hakimiyetini sağladığınızda doğaçlama koreografiler oluşturarak hayal gücünüzün gelişmiş sanat algısından da yararlanmanız hem size hem de izleyicilerinizi etkileyecek. Farklı tango stillerini de hayatınıza katmanız ile beraber birden fazla dansa hakim olmuşcasına geniş bir koreografik kültürü edinmiş olacaksınız.

Ankara Tango Kursları aracılığı ile sanatsal bir duruş, partnerinize yoğun bağlılık, ilişkinizdeki denge unsurunu sağlamanız mümkün. Böylece yeni bir sosyal çevre ve keyifli dakikalara imza atabilirsiniz. Ankara Tango Geceleri yeni yıldızlarını arıyor. Neden siz ve partneriniz gelecek şampiyonalar, festivaller ve yarışmalarda yerini alıyor olmasın ki! Ankara Tango Kursları ile iletişime geçerek yeni açılan tango sınıflarına hemen kaydınızı yaptırabilir, hayatınıza yeni bir heyecan katabilirsiniz. Geç kalmayın!