TANGO KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

TANGO KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

Tango, nam-ı diğer aşkın ve tutkunun dansı. Arjantin topraklarında doğan müzik ve dans ismini latince dokunmak fiilinden alıyor. Bundandır ki tango yakın teması olan ve temelinde aşkın temasını barındıran bir dans. Tango yapmak isteyenler için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmuyor. Bu durumu aşk ile bağdaştırmak da mümkün elbette.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Aşkın yaşının olmadığı gibi tangonun da belirli bir yaşı yok. Tango yapabileceğine inanan herkes dansa hayat verebiliyor. Özellikle yetişkinlik ve olgunluk dönemlerinde tercih edilen tango için üst yaş sınırlaması yok. Hareket engeli bulunmayan herkes tango yapabilir. Dans kurslarında özellikle tango sınıflarında her yaştan katılımcı ile karşılaşmak mümkün.

Aşağıdaki videoda dünyaca ünlü tangocu çift Fernando Gracia ve Sol Cerquides'in Dünya Tango Şampiyonası performansları yer alıyor. Müzik ve dans Arjantin Tango öğeleri taşıyor.Aşağıdaki videoda bir önceki videoda da izlediğimiz ünlü tangocu çiftin daha sakin ve ritmik bir performansı yer alıyor. Performansı bir önceki videodan ayrılan yanları müziği, teması ve stili. Bu dansta Arjantin stili yerini Milonga'ya bırakıyor. Milonga Stili Tango için önemli örneklerden birini izliyoruz.Aşağıdaki videoda yeni tango ya da new tango olarak da anılan Nuevo Tango performansı yer alıyor. Farklı beğeniler için farklı stillerde tango gösterileri izlemek, öğrenmek ve uygulamak mümkün. Ancak keskin hatları ve hırçın yaklaşımı ile Arjantin Tango kadar etkileyici performanslar olmadığı uluslararası anlamda kabul ediliyor.Düğünlerinin ilk dansını tutku ile yansıtmak isteyen çiftlerden, gençlik döneminin çılgınlığından sıyrılmış ve tangonun tutkusu ile tanışmak isteyenler, olgunluk dönemini egzersiz niyetine tango ile şekillendirmek isteyenler ya da ikinci baharındaki yetişkinlerin dansa ve sanata olan aşkı tango sınıflarının farklı karakterlerini oluşturuyor. Yaşınız her ne olursa olsun, tangoya başlamanız için istekli olmanız yeterli. Partnerli kayıt yaptırarak, eşiniz ya da sevgilinizle beraber geçirdiğiniz vakti verimli kılıp aşkınızı tazeleyebilirsiniz. Bireysel kayıtlarda yeni bir sosyal çevre edinerek, kurstaki partnerinizle dansın gizemli dünyasını keşfedebilirsiniz.

Tangonun farklı stillerini Ankara Tango Kursları ile deneyim edebilir, Buenos Aires'in eşsiz dansını hayatınıza dahil edebilirsiniz.