TANGO KURSU KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

TANGO KURSU KAÇ SAAT SÜRER?

Arjantin'de 1800'lü yıllarda başlayan müzik ve dans şovu 2000'lerin Türkiye'sinde yerini ve değerini buluyor. Sanata verdiği değer ile her daim öne çıkan başkent, tango gecelerinde de farkını gösteriyor. Ankara Tango Kursları, kaliteli eğitim anlayışları, yarışmalarda standart üstü performansları ve ekonomik fiyatları ile dikkatleri üzerine topluyor. Siz de tangonun tutkulu dünyasında yerinizi almak, profesyonel dansçılar kadar büyülü şovlara imza atmak isterseniz Ankara'nın seçkin kurslarına kayıt olabilirsiniz. Arjantin'in tango rüzgarları Ankara'da tatlı bir esintiyle sizi karşılıyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango Kursu Kaç Saat Sürer?

Ortalama bir tango kursu ayda 6 saat sürüyor. Aylık düzeni haftalık programa döktüğümüzde; haftada bir gün ortalama 1.5 saat dans eğitimi veriliyor. Kursun programına göre haftalık ve aylık program değişkenlik gösterebiliyor.

Aşağıdaki videoda Miguel Zotto ve Daiana Guspero'nun Milonga Stili Tango performansı yer alıyor. Milonga'nın seri adımları ve ritmik, Arjantin tangodaki hüzün ve aşkın kovalamaca halinden uzak yapısı dikkat çekiyor. Milonga'da daha çok beraber dans etmekten keyif alan, eğlenceli partnerlerin danslarına tanıklık ediyoruz.Aşağıdaki videoda bir diğer tango stili olan oryantel tango performansı yer alıyor. Bu koreografinin klasik tangolardan ayrışan yanı patnerli dans seçimi yerine grup dansı şeklinde gerçekleştirilmesi. Kostümlerde oryantal çizgilerini net bir şekilde görebileceğiniz gibi adım ve kalça figürlerinde de arabik yaklaşım dikkat çekici. Müzik olarak ünlü tango eseri Roxanne seçilmiş ancak versiyon olarak oryantal çizgilere yaklaştırılmış.Aşağıdaki videoda tango performanslarından kesitler ve dans derslerinden parçalar yer alıyor. Aynı zamanda tango dansına ilişkin uluslararası literatürde geçen tango tanımlarından altınlar yapılıyor. Dansın içindeki tutku ve uyum özellikle vurgulanıyor. Buenos Airesli koreografın tangoya ilişkin açıklamaları ve yorumlarını dinliyoruz. Tangodan bahsederken doğaçlama ve aşk vurgusu ısrarla paylaşılıyor. Arjantin'in en popüler ismi tangoyu yerlilerinden izliyoruz.Hüzün, veda, platonik aşk, tutkulu aşk, kavga, aşktan kaçma arzusu ve teslim oluşun hikayesi tango ile defalarca yeniden yazıldı ve yazılmaya devam ediyor. Beden dilinin kusursuzca aşkı anlatış şeklidir tango. Bu tutkulu aşk hikayesinin bir parçası olmak için Ankara Tango Kursları ile görüşebilir, tango derslerine katılabilirsiniz. Belki de henüz ışığı fark edilmemiş bir tango yıldızısınızdır.