TANGO KURSU HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR

blog yazısı ekle !

TANGO KURSU HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR

Tango, latin kökenli tangere fiilinden türemiş bir kelime. Kelime anlamı dokunmak olan müzik ve dans, beden dilinin aşkı en iyi temsilleri arasında yerini alıyor. Tango, müziği ile kulağa, dansı ile hem gözlere hem de duygulara hitap ediyor. Müziğin doğuşu Uruguay ve Kübalı göçmenlerine Arjantin'e yerleşmesi ile oluyor. Müziği takiben de etnik kökenlerinden gelen figürleri ile dansın doğumu gerçekleşiyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Arjantin'de başlayan tango akımı zamanla dünyayı içine alıyor. Günümüzde pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi tango ilgi gören danslar arasında adından söz ettiriyor. Aşkın dansını Ankara Tango Kursları ile öğrenmeniz, beden dilinize tutkuyu eklemeniz kaçınılmaz oluyor. Tango kursları hakkında merak edilen soruları sizin için cevapladık.

Aşağıdaki videoda partnerli ve grup dansları olmak üzere tango performansları yer alıyor. Farklı kıyafet seçimleri ile tangonun değişik dönemleri sembolize ediliyor. Müzik olarak Roxanne'in enstrümantal ve soft bir versiyonu tercih edilmiş.TANGO KURSU KAÇ SAAT SÜRER?

Standart bir tango kursu haftada 1 gün 1.5-2 saat kadar sürüyor. Dileyen katılımcılar için özel ders uygulamasına geçilerek günlük ve haftalık ders saatleri artırılabiliyor.

TANGO KURSUNUN BELİRLİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

Tangonun diğer danslardan ayrılan en önemli özelliği bu özel dansın yaşının olmaması. Adını aşktan alan bir dans, aşk gibi yaşsız olmalı zaten. Kol ve bacak hareket kabiliyeti olan herkes, her yaş grubundan kişi ya da kişiler, bireysel veya eşli olarak tango kursuna kayıt olabiliyor. Yetişkinlerin sevdiği, yoğun ilgi gösterdiği tango sınıflarında çoğu zaman olgun katılımcıları da görmek mümkün oluyor. 20-30-50'li yaşlardaki katılımcılara ek olarak 70'li yaşların ikinci bahar aşıklarını da kursta görebilirsiniz.

TANGO KURSU FİYATLARI NE KADAR?

Tango kursu fiyatları, kursun bulunduğu lokasyondan, haftalık ders saatine kadar çok sayıda etkenden ötürü değişkenlik gösterebilir. Ortalama bir aylık ücret ve program yoğunluğu olarak değerlendirirsek haftada 1 gün ortalama 1.5 saatlik ders için 100-175 TL arasında tango kursu fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. En kaliteli tango eğitimi için Ankara Tango Kursları uzman kadroları ile iletişime geçebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.