TANGO KURSU FİYATLARI

blog yazısı ekle !

TANGO KURSU FİYATLARI

19. yüzyıl Arjantin sokaklarının asi müzisyenleri ve müziğe kulak veren hırçın dansçılarının ilham kaynağı tango, uzun yıllardır dünyayı geziyor. Her coğrafyada adından övgülerle söz ettiren dans, farklı kesimlerden insanları bir araya getiriyor. Dansın ruhundaki kavga, figürlerine yansıyor ve aşkı kusursuzca betimliyor. Tangonun asırlar süren yolculuğu Ankara'da devam ediyor. Tango yarışmaları denince ilk sıralarda yerini alan Tango Kursları Ankara'yı kusursuzca temsil ediyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

Tango Geceleri yıldızlarını Ankara Tango Kursları eğitim sınıflarından buluyor. Kaliteli eğitim anlayışı ile sahnelerde boy gösteren dans sınıfı öğrencileri farkını yansıtma konusunda oldukça cömert davranıyor. İçinizdeki müziği keşfetmenin ve vücudunuza aktarmanın en güzel yolu tango, aşka tutku ile bağlı dansçılar yetiştiriyor.

Aşağıdaki video tangonun ilk dersi için duruş, partner ile aynı beden diline sahip olmak için dikkat edilmesi gerekenleri içeriyor. Ardından ise tangoya giriş basit adımları ile devam ediyor. Adımların 8 kontrollü basamaktan oluştuğunu görüyoruz. Video aracılığı ile tangonun başlangıç adımları bayan ve erkek rolü olmak üzere aktarılıyor. Dilerseniz siz de uygulayarak alıştırma yapabilirsiniz.Tango Kursu Kaç Saat Sürer?

Tango kursları ortalama olarak haftada bir gün 1.5 saat olarak planlanıyor. Katılım sağladığınız kursa göre süre değişkenlik gösterebilir. Ancak düğün dansı tango olacak şekilde bir seçiminiz söz konusu ise partneriniz ve eğitmen ile özel ders programınızı düzenleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu bir önceki temel adımlar ders videosunun devamı olarak düşünebiliriz. Videoda temel adımların partnerler tarafından gerçekleştirilmesini izliyoruz. Hemen ardından erkeğin duruşu, partnerini tutuşu ve sıralı olarak adımları yer alıyor. Kadının koreografideki yeri, adımları ve aktif rolde yapması gerekenleri izliyoruz.Yukarıdaki videolar ile tangoya girişe dair adım ve duruşların bir kısmını izledik; ancak tangonun tüm estetiğini bedeninizde hissetmek için Ankara Tango Kursları sizin için doğru adres olacak. Ankara Tango Geceleri tüm tango severleri bekliyor.

Tango Kursu Fiyatları Nedir?

Tango kursu fiyatları haftalık ders sayısı, saati gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir. Ancak ortalama olarak haftalık 1.5 saat üzerinden ders verilen kurslar için aylık 100-175 TL arası bir ücret söz konusu oluyor.

Ankara Tango Kursları ile Ankara Tango Geceleri için yepyeni yıldızlarını bekliyor. Bir an önce kaydınızı yaptırıp aşkın dansı ile tanışabilirsiniz.