TANGO İLE ZAYIFLAYIN

blog yazısı ekle !

TANGO İLE ZAYIFLAYIN

Dansın her türünde olduğu gibi tangoda da yoğun egzersiz hareketleri bulunuyor. Özellikle adım ve ayak figürleri ile alt bacak kaslarını harekete geçirirken, bacağın kaldırılması, geniş adımların atılması ile de üst ve iç bacak egzersizleri yapılmış oluyor. Böylece tango ile sağlıklı bacak kası gelişimi gerçekleşiyor. Bacak kaslarına ek olarak da partner ile geriye esneme hareketleri yapılarak sırt ve bel bölgesi çalıştırılmış oluyor. Kolların senkronize hareketleri, boyun çevirmeler ile de gövdenin üst kısmına ait hareket mekanizması devreye giriyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango Kursları


Tangonun keskin ve yoğun hareketleri ile vücut kaslarının ve eklemlerin tamamı çalıştırılıyor. Tutkuyu keskin hareketler ile betimleyen dans, aşkın içindeki kavgayı da anlatan hali ile seri figürleri barındırıyor. Tango sıralı ve seri figürleri ile ısınma ardından da vücudun ısı dengesini korumak için attığı ter ile toksin atımı gerçekleşiyor. İleri düzey tango öğrencileri ya da dansçıları için yoğun egzersiz niteliğindeki hareketler ile kalori yakımı ve buna bağlı olarak da sağlıklı kilo kaybı gerçekleşiyor. Tangonun tüm bedeninizi harekete geçiren koreografileri ve doğaçlamaları ile bedeninizi forma sokmanız kaçınılmaz oluyor.

Aşağıdaki video Arjantin Tango şampiyonlarının Rusya 2009 performansını içeriyor. Dansın hızlı ritmine rağmen estetiğinden ödün vermemesi dikkat çekiyor. Dansçılar Vasinkevich Mihail ve Zelenova Anna'nın muazzam şovunu izliyoruz.Aşağıdaki videoda uluslararası tango şampiyonası yarışma performanslarından biri yer alıyor. Genç dansçılar Rusya'yı temsilen yarışmaya katılıyor. Mikhaylov Konstantin ve Kapralova Xenia'nın Arjantin Tango performansına tanıklık ediyoruz. Adımlar ve figürleri takip ederek hareketli kas alanlarını tespit edebilirsiniz.Aşkın ve tutkunun dansı tango ile zayıflamak salon sporları ile zayıflamaya göre daha keyifli şüphesiz ki... Siz de tangonun ateşi ile fazlalıklarınızdan kurtulmak, fit bir bedene sahip olma düşüncelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Aşkın ve tutkunun dansı tango ikili ilişkilerindeki olumlu etkisini dansçısının vücudunda da gösteriyor. Tango estetiğini bedeninize yansıtmak için Ankara Tango Kursları ile görüşerek eğitim gün ve saatinizi ayarlayabilir, tango öğretmeninizin önereceği çalışmaları ders dışında da gerçekleştirebilirsiniz. Formda vücudunuz ile tango gecelerinin vazgeçilmez yıldızı olabilirsiniz.