TANGO İLE İLGİLİ FİLMLER

blog yazısı ekle !

TANGO İLE İLGİLİ FİLMLER

Tango, 1920'lerden bu yana sinemaya ilham veriyor. Konusu, teması tango olan çok sayıda film olduğu gibi içerisinde tango sahneleri yer alan filmler de çekilmeye devam ediyor. Sinemada da büyüsüne büyü katan dans hem kendini hem de içinde bulunduğu filmi devleştiriyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


The Four Horsemen Of The Apocalypse (1921)

Savaş dönemi yaşananları ve zorlukları anlatan seri filmi çok sayıda tango sahnesi ile döneminin unutulmazları arasında yer alıyor. Aşağıdaki videoda filmin tango sahnelerinden kesitler yer alıyor.Tango Bar (1935)

Genç şarkıcının tango dansçısına aşkını konu alan film klasikler arasında sayılıyor.

Last Tango In Paris (1972)

Marlon Brando'nun başrol oynadığı filmde Parisli bir kadın ile Brando'nun aşkı tango teması ile işleniyor. Film erotik sahneleri ile yetişkin sineması örnekleri arasında.

El Exilio De Gardel (1986)

Tango müzikleri ile ünlü Carlos Gardel'in oyuncu olarak yer aldığı film tango müzikali üzerine kurgulanmış.

Tango Bar (1988)

Buenos Aires'te geçen bir tango serüveni.

Naked Tango (1990)

Aldatılma ve ayrılık sonrası travmayı tango ile atlatan kadının hikayesi konu alınıyor.

Scent Of Woman (1992)

Al Pacino'nun görme engelli bir karakteri canlandırdığı film muhteşem tango sahnesi ile unutulmazlar arasında yer alıyor. Aşağıdaki video filmin efsaneleşmiş tango sahnesini içeriyor.Evita (1996)

Madonna ve Antonio Banderas'ın unutulmaz tango gösterisi izlenmeye değer. Aşağıdaki video filmden bir kesit içeriyor.Moulin Rouge (2001)

Fransa'nın ünlü gece klubü Moulin Rouge'u anlatan müzikalde, Roxanne eşliğinde tango sahnesi çok sayıda tango severi mutlu etmiş ve etmeye devam ediyor. Nicole Kidman'ın muhteşem oyunculuğu da cabası...

Frida (2002)

Ressam ve siyasetçi Diego Rivera'ya olan büyük aşkı ve acılarla dolu hayatı ile kimilerine ibret kimilerine idol olmuş renklerin sıradışı temsilcisi Frida Kahlo'nun biyografisi tango sahneleri içeren fimler arasında yer alıyor. Salma Hayek, Asley Judd gibi birbirinden ünlü isimlere sinemada tango denince akla gelen ilk aktör Antonio Banderas eşlik ediyor. Frida'nın tango sahnesi aşağıda yer alıyor.Shall We Dance (2004)

Jennifer Lopez ve Richard Gere'in tutkulu sahnelerine yer veren film 2000'lerde tango öğretmeni konusu ile dansa bir kez daha dikkat çekmiştir. Aşağıda filmden bir sahne yer alıyor.İncir Reçeli2 (2014)

İncir Reçeli2 filminde Şafak Pekdemir'in asi bir barmaid ve dövmeciyi canlandırdığı karakter bir sahnede tango şov yapıyor ve böylece Halil Sezai'nin canlandırdığı karakterin yıkıcı kıskançlığı ile karşılaşıyor.

Sinemaya müziği ve tutkulu figürleri ile can veren tangoya izleyici kalmak kendinize yapabileceğiniz en büyük acımasızlık olur. Ankara Tango Kursları kayıt günlerini takip ederek, yeni açılan tango sınıflarına dahil olabilir; aşkı ve tutkuyu dansınıza yansıtabilirsiniz.