TANGO DERSLERİ: GÖĞÜS TEMASI

blog yazısı ekle !

TANGO DERSLERİ: GÖĞÜS TEMASI

Tango danslarınız sırasında, omuzlarınız hizada ve geriye doğru çekilmiş, bedeniniz rahat ve düz bir şekilde durabiliyorsanız, artık bir sonraki aşamaya geçmeye hazırsınız demektir. Ankara dans okulları olarak bizler de bu konuda yardımcı olmak istiyoruz.

Unutmayınız ki, her ne zaman tango dansınızda ki duruşunuzla ilgili bir şüpheye düşseniz, daima vücudunuzda ki bütün kasları hissetmeye çalışın ve hepsini rahatlatın, omuzlarınızı geriye doğru verin, bacaklarınızı ve ayaklarınızı mümkün olduğunca rahat tutun ve ağırlık merkezinize göre dengeli durmaya dikkat edip, yapacağınız hareketleri en az çaba harcayarak en etkili şekilde yapmayı kendinize hedefleyin.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

Bu doğru pozisyonda duruyorken ağırlık merkezinizi de dikkate alarak kendinizi çok hafifçe öne eğin ve ardından sanki göğsünüzden yukarıya doğru itiliyormuşsunuz gibi kendinizi başlangıç. pozisyonuna getirin.

Bu aşamada düşünmeniz gereken bir kaç şey var. Göğsünüzü öne doğru eğip ardından geriye doğru çekerken, göğsünüz ile göbek deliğiniz arasında ki mesafeyi düşünün ve bu hareketi yaparken karın kaslarınızın nasıl kasılıp gevşediğine odaklanın. Ayrıca hareketi doğru yapmaya alışıncaya kadar, bu egzersizde bahsedilen öne doğru eğilme ve ardından geriye doğru gelme sırasında derin bir nefes alarak, göğsünüzün daha da yükseldiğini hissetmenize yardımcı olabilirsiniz. Böylece dans boyunca hissetmeniz gereken bu yükselme hissinin de aslında nasıl olması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Aynı zamanda bacaklarınızda ki ve ayaklarınızda ki gerilimleri ve rahatlamaları da hissetmeye çalışın. Çünkü dans sırasında bu bölgelerde herhangi bir rahatsızlık verecek kasılmayı kendinize sağlamak istemezsiniz. Sadece orada ki kaslarınızın hareket ettiklerini hissetmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak en önemlisi de ağırlık merkezinizin her zaman farkında olmak ve derin nefes alışlarınız sırasında bu doğru duruşun bozulmasına izin vermeden, omuzlarınızı geride tutmaya özen göstermektir.

Eğer siz de iyi bir tango dansçısı olmak istiyorsanız bu yöntemleri her zaman bir ayna karşısında uygulamaktan ve gerekiyorsa başkalarından yardım almaktan asla çekinmeyin.