TANGO DERSLERİ

blog yazısı ekle !

TANGO DERSLERİ

Buenos Aires sokaklarının asi müziği ve dansı olan tango günümüzde tango kursları aracılığı ile salonlarda çok sayıda dans severe öğretiliyor. Böylece dans sanatının devamlılığı sağlanırken, izleyiciler için de görsel şölenler hazılanmış oluyor. Tango dersleri, kurs eğitimlerinde adım adım başlıyor ve son aşamaya gelen dansçılar, dans öğretmenliği yetkinliği sağlamaları halinde sertifika ile ödüllendirilirken bir diğer taraftan da doğaçlama koreografiler sergileme imkanı da kazanıyor. Tango dersleri çiftleri birbirlerine yakınlaştırırken, vücuda estetik bir duruş katıyor ve yepyeni bir sosyal çevre vaad ediyor. Tangonun tüm stillerine dair bilgi ve deneyim edinebileceğiniz tango kursu eğitimlerini ihmal etmemenizi öneririz.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Aşağıdaki videoda tango konulu, dansın ismini taşıyan filmden performans sahnesi yer alıyor. Pablo'nun solosu sonrasında meşhur tango bestesi Santa Maria eşliğinde keyifli bir tango performansı yer alıyor. Videonun dikkat çeken bir diğer yanı ise kalabalık tango koreografisi.Tango tutkunları,tango konulu filmleri ve ünlü sanatçıların performanslarını izleyerek adımlar ve farklı koreografiler öğrenebileceği gibi keyifli görselleri de takip edebiliyor.

Aşağıdaki videoda tango başlangıç sınıfı için duruş pozisyonları ve partnerle uyum konu alınıyor. Kadın ve erkeğin adımları ayrı ayrı gösterilirken eşli çalışma için de gösterim yapılıyor.Aşağıdaki videoda yine başlangıç sınıfı için yapılan uygulamalı bir çalışma yer alıyor.Bir diğer Arjantin Tango giriş çalışması içeren video da aşağıda yer alıyor.Tango izlemesi en keyifli görsel sanatlar arasında yer alıyor ancak tangoya seyirci kalmak kendinize yapabileceğiniz en büyük haksızlıklardan biri. Profesyonel tango bakış açısı, duruş kabiliyeti ve büyüleyici performanslara imza atmak için Ankara Tango Kursları ile hemen iletişime geçebilir ve kendinize uygun eğitim sınıfına dahil olabilirsiniz. Yaşı olmayan ender danslardan olan tango, aşk ile varlığını sürdürmeye devam ediyor. Aşkı tutkuyla yaşamak isteyen çiftlerin ya da yeni bir sosyal çevre ile hayatına sanatın estetik dokunuşu ve dans katmak isteyen herkes Ankara Tango Kursları ile buluşuyor. Seyirci kalmayın dans edin.