MİLONGUERO STİLİ TANGO

blog yazısı ekle !

MİLONGUERO STİLİ TANGO

Arjantin'de yaşayan göçmenlerin dansları arasında yerini alıyor. Adımları, figürleri ve müziğin alt yapısı incelendiğinde Milonguero ya da Milonga stili tango Urguay ve Arjantin ezgilerini bir arada taşıyor. Milonguero stili tango, yakın temas, kucaklaşma anlamlarına geliyor. Dansın tango ailesinden olması da bu yakın teması kaldırır bir coğrafyadan gelmesi ve benimsemesi anlamına geliyor. Milongueronun diğer tüm tango türlerinden ayrılan bir müzik yapısı bulunuyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Milonguero müzikleri genel olarak yaylılar ve akordeon üzerine kuruluyor. Ancak aynı alt yapı ile kurgulanan tango müziklerinden yüksek ritmi ile ayrışıyor. Milonguero dinleyicisine müziğin geçişleri ile sürekli bir kovalamaca, hızlı bir hikaye anlattığını hissettiriyor. Tango ailesinin en hareketli dansı, neşeli kurgusu ile diğer partnerli danslardan da ayrışıyor. Bir kez milongueroye gönül verdiyseniz aşkın dansı tangoyu ritmik stili ile yaşayacaksınız demektir.

Aşağıdaki videoda sarılma kelimesinin karşılığı olabilecek nitelikte bir Milonguero performansı yer alıyor. Dansın teması olan hareketli ve neşeli ayaklar dikkatleri üzerine topluyor.Aşağıdaki videoda olgun bir çiftin milonga dansı yer alıyor. Eminiz ki çiftin performansı acaba yapabilir miyim diye düşünen tüm olgun dans severlerin cesaretini perçinleyecek. Bu video ile tango, milonga ve diğer tango stillerinin yaşı olmadığını bir kez daha görüyoruz.1800'lü yıllarda önce kendi coğrafyasında yaşam mücadelesi vermiş ardından adını dünyaya duyurmuş bir dans tango. Tango zamanla, gelişim ve değişim göstererek bugün kendi isimleri ile anılan farklı stillere bürünmüş. Günümüzde tangonun tüm versiyonlarını uzman eğitmenler tarafından öğrenmek için kıtalar arası seyahat gerekmiyor. Ankara'nın birbirinden başarılı tango öğretmenlerinden dilediğiniz tango stilini öğrenebilirsiniz. Özellikle Ankara Tango Geceleri ile adınızı ve sanatınızı duyurmak istiyorsanız milonguero stili tango (milonga stili tango) ya da Arjantin Tango öğrenebilirsiniz.

Ankara Tango geceleri milonguero (milonga) tango için yeni yıldızları bekliyor. Ankara Tango Kursları yeni eğitim sınıflarını takip ederek, hayatınıza aşkın dansı ile yepyeni renkler katabilir, bedeninizi forma sokabilirsiniz. Aşkı tazelemenin en güzel yolu tango ile ilişkinizdeki tutkuyu da artırabilirsiniz. Aşkın dansı aşka davet ediyor.