MİLONGA NEDİR?

blog yazısı ekle !

MİLONGA NEDİR?

Uruguay, Arjantin karması alt yapısı ile tangoya benzerlik gösteren ancak çok daha ritmik bir müzik türüdür. Müziğin ismi ile anılan bir de dansı bulunuyor. Milonga tango ailesinden türemiş danslar arasında sınıflandırılıyor. Tango stillerinin tamamını bir aile olarak düşünürsek; milonga ailenin küçük, neşeli, şımarık karakteri olarak nitelendirilebilir. Arjantin tangonun şehveti, nuevo tangonun hüznünü barındırmıyor milonga performansları.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Milonga hareketli ayaklar ile partnerin ikisine de karşılıklı eğlence vaad eden bir dans türü. Milonganın doğuşu da tangonun evrimleri arasında değerlendiriliyor. Arjantin sokaklarında sıklıkla tango gösterilerine rastlayabileceğiniz gibi milonga koreografileri ile karşılaşıp mutlu olmanız da olası. Ülkemizde tango kursları, ailenin neşeli ferdi olan milonga için de eğitimler veriyor. Tıpkı Arjantin stili tango gibi milonga için de festivaller, yarışmalar ve dans geceleri düzenleniyor.

Aşağıdaki videoda Milonga Orkestrasının canlı performansı, müzik ile aynı isime sahip dans koreografisi ile tamamlanıyor. Çapraz, kaçak ayakların hareketli eşli dansı olarak da değerlendirilebilecek bir dans türüne tanıklık ediyoruz.Bir başka Milonga performansı da aşağıdaki videoda yer alıyor. Dansı izlerken birbirleri ile baş döndüren bir oyun oynayan çiftlerin eğlencesine şahit olduğunuzu hissedeceksiniz.Milonga tüm tango ailesi arasında en muzur stil olarak adından söz ettiriyor.Bir diğer milonga koreografisi de aşağıdaki videoda yer alıyor. Bu kez biraz daha yakın ve nazlı bir aşk hikayesi betimleniyor. İlerleyen fazlarda müzikle beraber dansın ritmi de yükseliyor. Türlü ayak oyunları ile milonga izleyicisini kendine bir kez daha hayran bırakıyor. Milonganın diğer tango türlerinden ayrışan yanı baskın rol üstlenen bir karakter olmaması, partnerler birbirlerinin aynası niteliğinde. Son aşamaya gelindiğinde oyuncu, neşeli milonga hem şaşırtıyor hem de büyülemekten geri kalmıyor.Tangonun en ritmik, neşeli, bir o kadar da muzur hali milonga ve Ankara Milonga geceleri sizi bekliyor. Ankara Tango Kursu kaydınızı yaptırarak Milonganın eğlenceli figürlerini öğrenebilir, aşkın dansına neşeli ve muzur bir yaklaşımda bulunabilirsiniz. Milonga gecelerinin sempatik kaçak ve bir o kadar da oyuncu aşıkları koreografilerinin yıldızı olmak için bir an önce kurs kaydınızı yaptırmayı unutmayın.