KADINLAR İÇİN TANGO KIYAFETLERİ

blog yazısı ekle !

KADINLAR İÇİN TANGO KIYAFETLERİ

Tango ve kadın modası, bir araya geldiğinde muazzam görseller ile karşımıza çıkan kavramlar. Tango, aşkı ve tutkuyu simgeler müzik ve koreografileri ile kulağa, göze ve ruha hitap ederken özel tasarım kostümleri ile görsel estetiğini artırıyor. Kol, bacak ve ayakların rahat hareket edebilmesi adına hareketli ve ince kumaşlardan tercih edilen kostümler, renk seçimleri ile de dikkatleri üzerinde topluyor. Tango kostüm seçimi için kadın kıyafetlerinde renk kısıtlaması olmamasına rağmen yoğunlukla tercih edilen renkler de yok değil. Kırmızı, siyah, beyaz gibi renklerin kadınlar için tango kıyafetlerinde ağırlıklı seçimi elbette tesadüf değil.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Aşk dendiğinde ilk akla gelen renk şüphesiz ki kırmızı, tutku kelimesi ile özdeşleşen dans ise tango olduğuna göre, tango dansçılarında kırmızı rengi ile karşılaşmamızdan daha doğalı da düşünülemezdi. Kırmızın kendisini en iyi gösterdiği ikinci renk olarak, kadın bedeninin zarafetini yansıtan siyahtan da söz etmemek doğru olmayacaktır. Kadınlar için tango kıyafetlerinde kırmızı ve siyah kullanıldığı gibi beyaz renge de sıklıkla rastlamak mümkün. Özellikle düğün dansı olarak tangonun sıklıkla tercih edilmesi beyaz ile düşünülmesinin ana sebepleri arasında yerini alıyor. Kadınlar için belirttiğimiz renklerin dışında seçimler yapılması da mümkün elbette.

Aşağıdaki videoda Taraka Ishaya'nın tango elbisesi koleksiyonu tanıtım defilesi yer alıyor. Gösterim esnasında tangonun estetik adımları ve müziğinden yararlanılmış. Kadınlar için tango modası kavramına tanıklık etmiş oluyoruz.Yukarıdaki videoda da yer aldığı gibi tango kadınını pantolon ile düşünmek mümkün değil, tango kadını Arjantin ruhunu yansıttığı için kadınsı hatları belli eden etek, bluz ya da elbiseler ile yansıtılıyor. Tango dansçısı kadınlar için püsküllü etek formunda kostümler tercih edilebileceği gibi, asimetrik kesim elbiseler, mini, diz üstü ve diz altı olmak üzere farklı formlarda etekler de tercih edilebilir. Partnerlerin kostümlerinin ufak nüanslar ile renk uyumunun sağlanması da görsel estetiği artıran öğeler arasında yer alıyor. Kadın tango ayakkabıları tercihinde ise kırmızı, siyah, beyaz, ten rengi gibi tercihler ön plana çıkarken daha gösterişli alternatifleri olan dore ve lame renkleri de kullanılıyor.

Ankara Tango Kursları ile aşkın ve tutkunun dansı ile buluşmanın tam zamanı. Hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz.