KADINLAR İÇİN TANGO AYAKKABILARI

blog yazısı ekle !

KADINLAR İÇİN TANGO AYAKKABILARI

Tango, kendine özgü müziği, koreografisi, sokaklardan yetişen ardından sahnede büyüyen halleri ile farklı bir dans olduğunu daima yansıttı. Dansın kostümleri de tüm diğer dansların kıyafetlerinden ayrışan tasarımları ile ilgileri toplamayı başarıyor. Kimi zaman tangonun görkeminden son derece uzak düz çizgileri olan kırmızı ya da siyah volan etekli elbiseler tercih edilerek, starın koreografi olması tercih ediliyor. Kimi zaman ise yırtmaçlı etekleri, dantel detayları ile kadın bedeninin estetiğini yansıtan kırmızı kıyafetler ile dikkatleri kadın dansçının üzerinde topluyor. Tango stillerine göre seçilen kıyafetlerin formları değişkenlik gösteriyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Kadın kıyafetlerinde çeşitlilik söz konusu iken erkek tango kıyafetlerinde detaylar ile değişiklikler sağlanıyor. Kadın ve erkek dansçı kostümlerinde uyum sağlanarak görsellik artırılıyor. Kadın tango kıyafetlerinin en önemli tamamlayıcı aksesuarı ayakkabılar. Kadınlar için tango ayakkabıları kısa topuklu iki ya da üç bantlı olacak şekilde tasarlanıyor. Genellikle siyah, beyaz, kırmızı gibi renkler tercih edilirken ten rengi, toprak tonları, altın, gümüş ve bakır renkleri de kullanılıyor.

Aşağıdaki video ile keyifli bir tango performansına tanıklık edebileceğiniz gibi kadın ve erkek dansçının kostüm ve aksesuar seçimlerine de göz atabilirsiniz. Kadın dansçının cesur bir elbise seçiminin olduğu, klasik siyah tango ayakkabılarını tercih ettiği görülüyor. Erkek dansçı da partneri ile uyumlu siyah beyaz kombin tercihi ile performans sergiliyor.Kadın tango ayakkabıları için özel üretim gerçekleştiren ayakkabı imalathaneleri olduğu gibi, dans ürünleri satan mağazalardan da temin edilebiliyor. Tangonun diğer tüm sanat ve dans dallarında olduğu gibi yüksek estetik anlayışında kostüm ve aksesuarların tartışılmaz önemi söz konusu. Tango dansçılarının birbirinden güzel kıyafet seçimleri ve kıyafetlerine uyumlu, daha da önemlisi hareket kabiliyetlerini artırıcı günlük ayakkabılardan ya da sıradan topuklu ayakkabılardan yumuşak tasarlanmış ayakkabılarının seçimi dansçının performansına ciddi ölçüde etki ediyor. 8'li temel adımın, Arjantin tangonun doğaçlama adımlarının ve milonganın muzur kaçak ayaklarının en önemli öğesi tango ayakkabılarını özenle seçmenizi öneririz. Ayaklarınızın rahatlığı performansınızın yükselmesine sebep olacaktır.

Ankara Tango Kursu kaydınızı yaptırarak, kursun anlaşmalı olduğu tango kıyafetleri tasarımcılarından kostümlerinizi, aksesuarlarınızı ve ayakkabılarınızı temin edebilirsiniz.