FANTASİA STİLİ TANGO (ŞOV TANGO)

blog yazısı ekle !

FANTASİA STİLİ TANGO (ŞOV TANGO)

Buenos Aires sokaklarının biraz ezilmiş, biraz dışlanmış güzeller güzeli genç kızı ile yakışıklı erkeğinin dansı tango. Varoşlardan çıkan bir müzik, müziğe can veren bir dans türü. Doğaçlamayı ilke edinmiş, müziği hissetmeyi denemiş her denemesinde başarılı olmuş hayata bir ucundan tutunmaya çalışan göçmenlerin direnişidir tango. Nezih semtlerin görmezden geldiği, gördükçe aşağılar bakışlar attığı dansın sokak yıldızları zamanla öylesine geliştirmişler ki kendilerini, müziklerini ve danslarını görmemek, duymamak ve beğenmemek imkansızlaşmış. Böylece zenginlerin de imrendiği tango, Arjantin'in tüm şehirlerine, şehirlerin tüm sokaklarına yayılmış hızlıca.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Sokakların tutkulu dansı uluslararası ticaretin gelişimi ile tüccar tursitlerin gözüne çarpmış, böylece 1800'lerin dansı dünya için yeniden doğmuş. Ticaret ve turizmin etkisi ile dünyaya yayılan dans kitlesini artırmış sokaklardan salonlara, sahnelere taşınmış. Bir başarı hikayesi olarak günümüze kadar gelen tango zaman ve mekan değişimleri ile beraber farklı stillere bürünmüş. Tangonun aslı olarak kabul edilen Arjantin Tango hala tüm dünyada en çok bilinen tango stili olarak ünvanını koruyor. Ancak günümüzde dans severlerin tercih ettiği farklı tango stilleri de bulunuyor.

Tango Stilleri Nelerdir?

Tango stillerini genel geçer kavramlar olarak derlediğimizde 12 tür farklı dansla karşılaşmak hatta yerel ve özgün tarzlar ile stilleri artırmak da mümkün. Ancak bilinirliği bakımından en popüler tango stillerinin isimleri aşağıda yer alıyor . Arjantin Tango, Oriental Tango, Canyengue Tango, Milonguero Tango (Milonga), Nuevo Tango, Liso Tango, Salon Tango, Orillero Tango, Fantasia - Show Tango, Düğün Dansı Tango, Finnish Tango.

Fantasia Stili Tango (Şov Tangosu) Show Tango Nedir, Nasıl Yapılır?

Klasik tango stillerinden ayrışan yanı zıplama figürlerinin yer almasıdır. Özellikle kadın dansçının iki ayağının birden yerden kesildiği tango türüdür. Kadın dansçının bacaklarını partnerinin bacaklarına dolayarak ayaklarının yerden kesilme hareketi şov tango (show tango) bir diğer deyişle fantasia stili tango için en belirgin özelliktir. Şov tango ya da diğer tüm tango stilleri ile tanışmanız için en doğru adres Ankara Tango Kursları. Ankara Tango Kursu kaydınızı yaptırarak siz de tangonun birbirinden güzel figürlerine hayat verebilirsiniz.