ERKEK TANGO AYAKKABILARI

blog yazısı ekle !

ERKEK TANGO AYAKKABILARI

Tango, ateşini müzikle yansıttığı gibi koreografi ve görsel öğelerden de destek almayı ihmal etmiyor. Estetik algısı yüksek bu dansın kadın ve erkek kostüm seçimleri ile izleyicisine saygısı üst düzey nitelikte. Özellikle erkek kostümlerinde belli başlı renklerin tercih edilmesine rağmen kostümün yalın olması halinde dahi dansçıyı silikleştirmeye yetmediği pek çok performansta gözler önüne seriliyor. Erkek kostümleri sıklıkla, siyah, beyaz, bej, toprak tonları ve kırmızı nüanslar ile dikkat çekiyor. Abartıdan uzak tango erkek kıyafetleri, pul, manşet süslemeleri içerebiliyor.

Aşağıdaki video ile sizi tangonun tutkulu dünyasına davet ediyoruz. Kadın ve erkek dansçının kostümlerinde zarafet dikkat çekiyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Kadın tangocuların kıyafetlerine uyum sağlamasına özen gösterilen erkek tango kıyafetlerinin tamamlayıcı unsurları bulunuyor. Kıyafetleri tamamlaması için şapka gibi aksesuar yardımı alınabiliyor. Erkek tango ayakkabıları çoğunlukla siyah, beyaz, siyah ve beyaz geçişli, kahverengi, bej gibi klasik renklerde tercih ediliyor. Ayakkabıların seçiminde renklerinden çok daha önemli unsurlar söz konusu elbette. Tango ayak figürleri ve adımları ile zenginleşen bir dans olması sebebi ile dansçının ayaklarının rahat olması performansın kalitesine yansıyor.

Erkek tango ayakkabıları seçilirken günlük kullanıma uygun ayakkabılardan kaçınılması gerekiyor. Sıradan kösele ayakkabılar ile tango dansının uzun süreli icra edilmesi mümkün olmuyor. Bu sebeple ayakların rahatını sağlayacak, hareket kabiliyetinde engel yaratmayacak yumuşak formlu klasik ayakkabılar tercih ediliyor. Erkek tango ayakkabıları için özel tasarım yapan imalathaneler olduğu gibi dans kostümleri ve malzemeleri satan mağazalardan özel tango ayakkabısı bulunabiliyor. Tango kursunuzun anlaşmalı olduğu ayakkabı ya da kostüm firmalarından doğru tango ayakkabısını seçip almanız da oldukça olası.

Erkek tango kostümlerinin en önemli süsü tango için hakiki deri ayakkabıların yumuşak formları seçiliyor. Rugan şıklığı tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz çift renkli tasarımlardan da yararlanabilirsiniz. Tango ayakkabılarında hakiki deri üzerine yumuşak baskı yılan derisi modelleri de sıklıkla tercih edilenler arasında yerini alıyor. Dilerseniz partnerinizle dilerseniz tek başınıza Ankara Tango Kursları ile iletişime geçebilir, seviyenize göre sınıflara katılabilirsiniz. Yeni başlayanlar, daha önce tango deneyimi olmayan öğrencilerin bulunduğu sınıflarda sosyalleşebilir ve Arjantin sokaklarının asi dansı ile tanışabilirsiniz.