DÜĞÜN DANSI VE TANGO

blog yazısı ekle !

DÜĞÜN DANSI VE TANGO

Kuşkusuz ki düğün, en unutulmaz anıların başında geliyor. Mutlu bir evliliğin temelinde denge olduğu gerçeğini hatırlatarak, tangonun evliliğinize faydasından bahsedeceğiz. Öncelikle ilk dans gelin ve damadın tüm davetlilerin önünde gerçekleştirdikleri bir gösteri niteliği taşıyor. Gösterinizin kahramanı olmak, uyumlu bir çift olmak sanıldığı kadar da güç değil. Hiç dans eğitimi almamış kişiler için dahi birkaç disiplinli ders ile ilk dansınızı kusursuz kılmanız mümkün.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Çiftler çoğunlukla daha önce dans etmemiş oluyorlar ve topluluk önünde romantik dansları etmekten çekiniyorlar. Ancak temel adımlar ve doğru koreografi ile ilk dansınızı unutulmaz bir tango şovuna dönüştürmeniz, düğün kayıtlarınızda ilk dansınızı defalarca izlemenize zemin hazırlayacak. Müstakbel eşiniz ile dahil olacağınız düğün tangosu çalışmaları ile tüm konukları büyüleyeceksiniz. Düğününüzün en özel anı, ilk dansınız utanç olmaktan çıkacak ve alkışları toplayacak. Tangonun dengeli ve partneri takip eden figürleri ile evliliğin temelindeki dengeyi, başlangıç evresinde kurmayı öğrenecek ve eğitimlerde keyifli vakit geçireceksiniz.

Aşağıdaki videoda farklı bir koreografi ile düğün dansı ve tango uyumunu izliyoruz. Çiftin bir dans geçmişi olmamasına rağmen düğünlerinde muazzam bir gösteriye imza attıklarını görüyoruz. Koreografide gelinin daha aktif, damadın ise takipçi rolünde olduğunu fark edeceksiniz.Aşağıdaki videoda Arjantin Tango düğün dansı olarak seçilmiş, düğündeki ilk dans gösterildiği gibi öncesindeki hazırlık ve çalışma evresinden kesitler de yer alıyor. Düğün dansı çalışmalarında özellikle gelinlikli ya da giyeceğiniz gelinlik formuna yakın bir etekle çalışma yapılması tercih ediliyor. Özellikle uzun ve kabarık etekler partnerinizin hareket alanını kısıtladığı için çalışmalar da verim alınması adına etek ya da gelinlik provası ile çalışma yapılıyor.Bir diğer ilk dans düğün tangosu performansı da aşağıda yer alıyor. Çiftin heyecanı ve mutluluğu danslarına yansımış. Düğün dansı tango ile aşkın imzasının atıldığını görüyoruz.Ankara Tango Kursu kaydınızı yaptırarak düğün dansınıza tangonun tutkusunu katabilirsiniz. İlk dansınızı aşkın dansı ile ölümsüzleştirebilirsiniz.