ÇANKAYA ARJANTİN TANGO KURSU

blog yazısı ekle !

ÇANKAYA ARJANTİN TANGO KURSU

1800'lerin başlarında Küba ve Uruguay topraklarından Arjantin'e yerleşen göçmenler için Buenos Aires'in arka sokakları mesken seçilmiş. Göçmen halk, uzun bir süre Arjantinli olarak kabul edilmemiş ve şehrin insanları tarafından zaman zaman yok sayılmış, zaman zaman ise dışlanmış. Kentin sokaklarında yaşam mücadelesi veren, hayata tutunmak isteyen göçmenler müziğe sığınmış. Öncelikle geldikleri toprakların akordeon ve yaylıları ile içlerindeki müziğe hayat vermişler. Sıcak coğrafyanın insanları yaptıkları müziğe kayıtsız kalamamış ve sokak müzikleri için Küba, Arjantin ve Uruguay figürlerinin sentezi yeni bir dansa imza atmış.


bySANAT - Tango Kursu

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Diamond Dans - Tango Kursu

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Cad. İzci Sokak No:10 GOP-Çankaya / ANKARA


Böylece tango müziği ve dansı ortaya çıkmış. Elbette müziğin ve dansın adı için de düşünmüşler. Kendi köklerinde olduğu gibi latin havasından uzaklaşmaları mümkün olmamış ve dokunmak fiilinden yola çıkarak kendi tarzlarındaki müziğe ve dansa tango ismini vermişler. Böylece tango doğmuş, Arjantin'e yayılmış, hemen ardından da dünya ile tanışır olmuş. İçinde mücadele barındıran müzik ve dans, yoğun duyguları anlatmış asırlarca; günümüzde de tangonun hikayesi bu temellerle devam ediyor.

Ancak bugünün tangosu çok kez evrime uğramış ve kendi içinde farklı ekollere ve başka stillere bürünmüş olarak karşımıza çıkıyor. Dansın ilk evresi ve şüphesiz ki en tutkulu hali Arjantin Tango adı ile günümüze kadar ulaşıyor. Geçmişte tango öğrenmek için Arjantin topraklarını ziyaret etmek gerekse de bugün tüm dünyanın tanıdığı bu dansı uzaklarda keşfe çıkmaya gerek bulunmuyor. Ankara sanatın her dalında yansıttığı farkını dans kurslarında ve farklı dans türleri için de sürdürüyor. Özellikle Çankaya Arjantin Tango Kursları uzman tango öğretmenleri ve koreografları ile yarışmalar ve festivallerde izleyicinin gözbebeği oluyor.

Arjantin'in kalıbına sığmayan, sokakların acımasızlığından ürkmeyen asi ruhlu, gücünü aşktan alan dansını öğrenmek için Çankaya Arjantin Tango Kursu ile iletişime geçebilir, yeni tango sınıfları için kaydınızı yaptırabilir, konsept partilerin, tango gecelerinin, yarışma ve festivallerin aranan yüzü olabilirsiniz. Partnerli dansların en tutkulusu Arjantin Tango, çiftler arasındaki uyumu artıyor ve mutlu birlikteliklere zemin hazırlıyor. Siz de Arjantin Tangonun tutkulu dünyasında yerinizi alabilirsiniz.