BALGAT - ÇUKURAMBAR ARJANTİN TANGO KURSU

blog yazısı ekle !

BALGAT - ÇUKURAMBAR ARJANTİN TANGO KURSU

Tango, partnerlerin aşk savaşı, tutkunun beden bulmuş hali, öfkenin, aşktan kurtulmaya çalışıp, aşkın içinde kaybolmanın sanatsal hikayesi... Kelime anlamı dokunmak olan özel bir müzik ve dansın sokakta ve sahnede gösterimi ve dinletisidir tango. Kimileri müziğin yaylılarına, kimileri akordeonun özgün melodisine karşı koyamayarak tangoya gönül veriyor. Kimileri ise aşkın bitmeyen kavgasını ve ölümsüz tutkusunu yaşıyor tango ile. 19. yüzyılın sanat adına en önemli kazanımları arasında tüm ihtişamı ile yerini alıyor tango.

Balgat'taki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Balgat Tango

Dokunduğu etnik kökenden izler taşıyan, her uğradığı limanda başkalaşan bu özel dans, doğduğu ülkenin ismi ile ölümsüzleşiyor. Arjantin Tango tüm diğer stillerden bağımsız, kendi kuralları ve koreografisi ile asırlardır aşıkların sessiz dili oluyor. Müzikleri ve figürlerinde Arjantin'e göç eden Küba ve Uruguaylılar'ın esintilerini taşıyor. Bir haykırış olarak bestelenen tango müzikleri ve akabinde doğuşu sürpriz olmayan dans, müzik ve dans severlerin favorileri arasında yerini alıyor. Geçtiğimiz asırlarda tangoyu yalnızca Buenos Aires sokaklarında izlemek mümkünken günümüzde hemen hemen her ülkede izleme ve öğrenme şansı bulunuyor.

Aşağıdaki videoda uluslararası tango şampiyonları yarışmasının final performanslarından kesitler yer alıyor. İlk performansta iki erkeğin dansı ile izleyicilere farklı bir deneyim sunuluyor. Kalabalık koreografiler ile de senkronize hareketleri izleyebilirsiniz. Videoda 2014 yılının şampiyonları da açıklanıyor. Ödülün teslimi sonrasında şampiyonların muhteşem performansı tekrarlanıyor.Tangonun farklı stiller olarak nitelendirilen versiyonlarını deneyim etmek mümkün iken orijinalinden vazgeçmeme hakkı da saklı tutuluyor. Tüm draması ve tutkusu ile Arjantin Tango bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor; dansçısına olduğu kadar izleyicisine de. Ankara'nın dans kurslarındaki başarısı festivaller ve yarışmalardaki dereceleri ile her yıl katlanarak sürüyor. Balgat ve Çukurambar semtlerindeki özel, alanından dereceli uzman eğitmen kadrosu ile Arjantin Tango severler dansın inceliklerini öğreniyor ve tangoya tutku ile bağlanıyor. Partneriniz ile geçirdiğiniz zamanı mutlu kılmak, aynı amaç uğruna çabalamak, bir dans hikayesinin kahramanları olmak ve aşkı beden dilinizle anlatmanın keyfine varabilirsiniz.

Balgat, Çukurambar Arjantin Tango Kursu kaydınızı bir an önce yaptırarak egzersizlerini tango ile keyifli kılabilir, yarışmalara katılarak hayatınıza yepyeni heyecanlar ekleyebilir, festivallerde büyüleyici koreografiler eşliğinde boy gösterebilirsiniz. Aşkın tango hali tüm dans tutkunlarını bekliyor.