AŞKIN DANSI TANGO

blog yazısı ekle !

AŞKIN DANSI TANGO

Aşk, kimi zaman karşılıklı kimi zaman karşılıksız yaşanan duyguların en yoğun hali... Aşık olduğunuz birinden bir an önce kaçıp kurtulmak isteyebilir ya da her anınızı onunla paylaşmak arzusunda olabilirsiniz. Öylesine yoğun ve geçişlidir ki aşkın içerisindeki farklı duygular, dengesiz bir ruh halinin habercisidir bir nevi. Tango da tüm tutkusu, kavgası, boğulan, kaybolan, kaçan, kovalayan, teslim olan halleri ve şehveti ile aşkın dansı unvanını alıyor. Aşkı tangodan daha iyi simgelemek mümkün olamazdı zaten.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango tüm stilleri ile aşkı betimliyor ancak kusursuz bir anlatım için Arjantin stili Tango örneklerini izlemek ve uygulamak en doğru seçim olacaktır.

Aşağıdaki videolarda farklı stilleri ile aşkın dansı tango görsel bir şölen sunuyor. Aşağıdaki videoda hayalleri süsleyen bir aşkın gerçekle yanılsama arası haline tanıklık ediyoruz. Kimileri için aşkın varlığı kimileri için ise yokluğu ortak payda ile anlatılmış. Aşkın dansı tango her hali ile izlemeye değer.Videoda Cenova Tango Festivali için sergilenen koreografilerden biri yer alıyor. Müzikte muzur geçişler, ritmin canlılığı ve dansçıların adımları keyifli bir performans vaad ediyor. Stil olarak Milonga Tango seçilmiş, müzik seçimi de stile uygun. Milonganın kaygan ve seri hareketli ayaklarını izliyoruz.Video Buenos Aires'te restoranlar sokağındaki şovu içeriyor. Stil olarak Orillero Tango tercih edilmiş. Kısa alanda kontrollü ve erkeğin daha çok taşıyıcı rolü üstlenmesi dikkat çekiyor. Özellikle kadın dansçının estetiği alkışları topluyor.Aşağıdaki videoda lirik öğelerinden beslenen yeni nesil tango olarak da adlandırılan ( new tango) Nuevo Tango performansı yer alıyor. Birçok dansçı tarafından diğer tango türlerine göre daha ağır ve daha hüzünlü olarak tanımlanıyor. Aşkın dansı tango, hüzünsüz olamazdı şüphesiz ki... Duygusal yoğunluğu olan bir performans izliyoruz.Erişilmezliği, hüznü, acısı, tutkusu, şehveti, vazgeçememe hali, açıklanamazlığı ve kimi zaman da platonik yaklaşımı ile aşkın dansı tango, asırları aşarak tıpkı teması gibi tüm tazeliğiyle günümüze taşınıyor. Ankara Tango Kursları aşk ve tutkunun dansının yeni temsilcilerini bekliyor. Kaydınızı yaptırarak dansınıza aşk katabilirsiniz.