ARJANTİN TANGOYA YENİ BAŞLAYACAKLARA TAVSİYELER

blog yazısı ekle !

ARJANTİN TANGOYA YENİ BAŞLAYACAKLARA TAVSİYELER

Eğer Arjantin Tango'ya başlamaya karar verdiyseniz, yepyeni ve daha önce deneyimlemediğiniz büyülü bir dünyaya tanıklık edeceğinizin farkında olun. Tango, her şeyden önce farklı bir bakış ve özgürlüğün sadece uçmak ile sınırlanmadığı bir dünyaya hızlı bir şekilde girmek demektir.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Arjantin Tango için elbet bir eğitim şarttır. (Sadece Arjantin Tango için değil, tüm danslar için ve yapılması emek isteyen her beceri için şarttır.) Arjantin Tangoya yeni başlayacaksınız öncelikle kaliteli bir kurs araştırması yapmanız gerekir. Bu araştırma için internetten de yararlanabilirsiniz, tanıdık tavsiyesi de alabilirsiniz. Kızılay ve Çankaya gibi semtleri ile Ankara, bu konuda öne çıkan şehirlerimizden. Ama yine de evinize en yakın kursu da seçebilirsiniz. Tercih sizin.

Tango demek tutuş demektir. Tutuş tekniklerinin nasıl olması gerektiği üzerinde detaylı bir şekilde durun. Kurslarda da ilk olarak bu konu üzerinde çokça durulacağından dolayı önceden bu konuda bir araştırma yapabilirsiniz. Arjantin Tango'da ileri seviyelere doğru çıktıkça kendi tutuşunuzu bulacaksınız. Şimdiden özgün tutuş tekniğinize hazırlıklı olun.

Müziğe daha farklı yaklaşın. Dansa başlamadan önceki müziğe bakış açınızı değiştirin. Hayatı müziğin sınırları içerisinde düşünün. Arjantin Tango için müzik her şeydir ve müziğe hızlı bir şekilde uyum sağlarsanız, Tango öğrenme hızınız da artacaktır. Ayrıca, dans esnasında önce müziği dinleyin ve hareketlerinizi ezberlemeyin. Kendinizi müzik ve dansa bıraktığınızda figürler kendiliğinden gelişecektir.

Bu dansta partneriniz olmadan kendinizin de olmadığını bilin. Harika bir performans ortaya koymak için sadece kendi performansınızın harika olması yetmez. Partnerinize de yardımcı olun ve onu dansa teşvik edin. Nazik olun ve kendinizi onun yerine koyun. Karşınızdaki partnerin olmasını istediğiniz gibi biri olun.

Öğrenmek için hiçbir zaman işleri aceleye getirmeyin. Temel sağlam olmazsa, sonrası hüsran olur ve geçtiğiniz aşamalara tekrardan gelirseniz boşa zaman harcamış olursunuz. O yüzden hareketleri tek tek ve olması gerektiği gibi yapmadan bir sonraki aşamaya geçmemeye çalışın. Sabırlı olun.

Tango geleneklerine yabancı kalmayın. Arjantin Tangonun çeşitli teknikleri olduğu kadar, yazılı olmayan kurallara da sahiptir. (örn: Milango, El Cabeceo vs.) Bir dans gecesinde sorun yaşamamak için Arjantin Tango'nun gelenek ve sırlarını detaylıca öğrenin.