ARJANTİN TANGONUN BİREY ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

blog yazısı ekle !

ARJANTİN TANGONUN BİREY ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Arjantin Tango, sadece dans etmek demek değildir. Arjantin Tango bir spor, yalnızlığı paylaşacağınız bir aktivite, bir sosyalleşme aracıdır. Aslında bu tanımlamalar uzar gider. Arjantin Tangonun temel özelliği, bireye daha önce yaşamadığı duyguları hissettirmesidir, bu duyguları hissettirirken hem fiziken hem de ruhen bireyi olgunlaştırır.

Arjantin Tango dansçılarına daha sağlıklı ve zinde bir vücut sunar. Vücudunuzun zinde görünmesi için birden fazla güzellik veya spor merkezine gitmek yerine bunu tek bir aktivite ile sağlayabilirsiniz. O da kaliteli bir Arjantin Tango eğitimi. Aynı zamanda dans etmek bir nevi masaj yaptırmak gibidir. Partnerinizin narin dokunuşları vücudunuza etki ederek hoş hisler oluşturur.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Arjantin Tango kendi bedeninizi tanımanız için en etkili yöntemdir. Kendi vücudunu tanıyanlar ne istediklerini bilenlerdir ve mutluluk, insanın önce vücudunun mutlu olmasından başlar. Dans esnasındaki temasların vücudunuzun hangi bölgesine nasıl etki yaratacağını Tango ile keşfedebilirsiniz.

Arjantin Tango bir protein kaynağı gibidir. Bu dans ile kemik yapınızın bir süre sonra olumlu anlamda farklılaştığını hissedeceksiniz. Tango ile elastik bir vücut ve güçlü kemik yapısı, daha kolaydır.

Tango, farklı ve zor koşullar altında farklı alternatifler üretme sanatıdır. Tangoda "yalnız ben" gibi bir anlayış yoktur, " biz ve onlar" anlayışı vardır. Bu dansı yapan sadece kendini düşünmez, başkalarını da düşünür. Danstaki pratiklerin de etkisiyle nerede nasıl davranması gerektiğimi bilir. Eğer bir sorun varsa çözüm üretmede zamanla ustalaşır. Çözüm üretme işi bazen hayatta da dansta olduğu gibi 1-2 saniyeye inebilir.

Tango, konsantrasyon eksikliği olanlar için de bir terapi gibidir. Dansın içerisindeki gerekli hareketler ile dansçı sanki bir makinenin çarkıdır. Dansçı, yapmak zorunda olduğu hareketleri bir süre sonra partner eşliğinde kendiliğinden yapacağını görür ve konsantrasyon diye bir sorun ortadan kalkar.

Toplumsallaşmak, insanın birincil ihtiyaçlarındandır ve Tango, sosyal olamayan bireylerin problemine ışık tutan en iyi araçlardan biridir. Dans dersleri ve Milonga gibi dans geceleri, dansçılara Tango için harika bir atmosfer sunmakla kalmaz, Tangonun bütün olumlu etkilerini deneyimlemeleri için bir imkan tanır. Günümüzde İzmir ve diğer şehirlerimizde olmak üzere birçok yerde düzenlenen bu etkinlikler, tangocular için bulunmaz bir fırsattır.