ARJANTİN TANGO VİDEOLARI

blog yazısı ekle !

ARJANTİN TANGO VİDEOLARI

Tango 19. yüzyılın sonlarında Arjantin'in kenar mahallelerinde, kendini kabul ettirmek isteyen göçebe ve ezilmiş halkın dansı olarak doğmuştur. Tangonun kökünde İspanya ve Küba yerel danslarından esintiler yer alır. Ancak bu danslardan bağımsız olarak oluşturulmuş ve fakir halkın varlığını kabul ettirmek adına sokaklarda yapılması ile Arjantin'de tanınır olmuştur. Ardından ülkenin ticari anlaşmaları ile Avrupalı ve Amerikalı tüccarlar tarafından dolaylı olarak tanınmış ve imrenilerek izlenmiştir. Tangonun görkemi kıtaları aşarak günümüze kadar bilinirliğini artırarak sürüyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


21. yüzyılın tangosu Arjantin stili ile kısıtlı kalmasa da içinde en derin tutku, şehvet, aşk ve hüznü barındıranın Arjantin doğumlu asıl hali olduğu kabul ediliyor. Arjantin tango dünyanın her yerinde yarışmalar, festivaller, tango kursları ile izleyicisiyle buluşuyor. Tango öylesine tanınır ve öylesine büyük bir kitleye hitap ediyor ki farklı sanat dallarına ilham kaynağı oluyor. Sinema, tiyatro ve hatta edebiyat alanında da tango esintilerine kapılıp gidiyor sanat ve dans severler. Sizin için keyifle izleyeceğiniz Arjantin Tango videoları derledik.

Aşağıdaki videoda Buenos Aires sokak dansçılarının Arjentin Tango performansları yer alıyor. Adımlardaki uyum ve estetik göz alıcı.Arjantin tangonun doğum yeri sokaklar olduğuna göre en güzelleri Arjantin sokaklarını renklendirenleri olacaktır. Aşağıdaki videoda dansın sahiplerinin sokak performanslarını izliyoruz.Arjantin sokaklarından bir diğer performans ise aşağıdaki videoda yer alıyor.Arjantin'de bir şeyler atıştırmak için gittiğiniz restoranın önünde tango performansı yapılması olağan bir durum. Tutkunun vücut bulduğu bir diğer sokak performansını videodan izleyebilirsiniz.Arjantin tangonun sahnede sergilenen en iyi örneklerinden biri aşağıdaki videoda yer alıyor. Partnerlerin uyumuna hayran kalacaksınız.Aşağıdaki videoda Dünya Arjantin Tango 2007 Şampiyonlarının performansı yer alıyor.Aşağıdaki videoda ünlülere dans öğretilen, koreografi oluşturulan profesyonel dansçılar ile yapılan bir yarışma formatı yer alıyor. Arjantin Tango performansını PussyCat Dolls grubundan da tanınan şarkıcı Nichole Scherzinger ve dansçı Derek sergiliyor.Ankara Tango Kursları ile Arjantin Tango öğrenebilirsiniz. Tango ile dansı, aşkı ve tutkuyu yeniden keşfedebilir; partnerinize aşkı dansın gücü ile yaşatabilirsiniz.