ARJANTİN TANGO İZLE

blog yazısı ekle !

ARJANTİN TANGO İZLE

19. yüzyıl ile Arjantinli göçmenlerin keşfi olarak başlayan tango, zamanla ulaştığı coğrafyalarda farklı figürler ve tavırlar alıyor. Şüphesiz ki en estetik ve duygu yüklü hali olan Arjantin Tango asimile olmadan kendi ismi ile günümüze kadar taşınıyor. Arjantinli pek çok dans sanatçısı diğer tango versiyonlarını kabul dahi etmezken, dünyada en çok bilinen tango türü Arjantin tango olarak hayat sürmeye devam ediyor. Arjantinli göçmenlerin kendilerini kabul ettirmek ve buralar bizim demek adına sokaklarda yaptığı bu dans zamanla salon dansları arasına katılsa da doğum yerinden, aslından kopmuyor ve sokak performansları tüm ihtişamı ile sürüyor. Arjantin'e yolu düşen tüccarların etkilenip Amerika ve Avrupa kıtalarına tanıttığı dans, en yalın hali ile Arjantin sokaklarında sergileniyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tutku, aşk ve hüznün dansı olarak kabul edilen Arjantin Tangonun en güzel videolarını sizler için derledik. Tüm Arjantin Tango meraklılarına keyifli seyirler diliyoruz.

Arjantin Tango denince sokak performanslarına göz atmamak Arjantin'i hiçe saymak olur. Sokağı neşelendiren bir performans aşağıdaki videoda yer alıyor.Ünlülerin yer aldığı bir dans yarışmasındaki Arjantin Tango gösterisi aşağıda yer alıyor.Roxanne enstrümantal versiyonu ile sergilenen performansı defalarca izlemek isteyeceksiniz. Adımları takip etmek oldukça güç olsa da uygulamak son derece keyifli.Arjantin'de bir sokak sahnesi, sahnede tango yıldızları, müzik elbette tango... Partnerlerin uyumu ve estetiği dikkat çekiyor.Santa Maria Gotan Project versiyonu eşliğinde sergilenen muhteşem bir Arjantin tango aşağıdaki videoda yer alıyor.Arjantin Tango yalnızca sokaklarda, sahnelerde, sinemalarda yer almıyor. Son yıllarda düğün danslarında da tutkunun ve aşkın dansını izliyoruz. Düğün öncesi hazırlıklarda Arjantin Tango kursları da yerini alıyor.

Aşağıdaki videoda düğün dansı olarak Arjantin Tangoyu seçen çifti izliyoruz.Arjantin tangoyu farklı yorumları ile izledik. Daha fazla izleyici kalmamak için partnerli ya da partnersiz Ankara Tango Kursları ile görüşerek, kaydınızı yaptırabilirsiniz. İster düğün dansı olarak seçin, isterseniz tutkunuzu anlatmanın yolu olarak tercih edin Arjantin Tango beden diliniz ile aşkı ve hüznü yansıtmanın en içten yolunu aktarıyor. Ankara Tango Kursları sizi bekliyor.