ANKARADAKİ TANGO KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARADAKİ TANGO KURSLARI

Ankaradaki tango kursları sizleri sanatın çok romantik ve renkli bir dünyasıyla tanıştıracaktır. Bu kurslarda alacağınız eğitim sonucu bireysel dans yeteneğinizi keşfetmekle kalmayacak, ileride sanatsal bir kariyer fırsatı da yakalayacaksınız. Öncelikle tangonun çeşitlerine ve nasıl bir dans olduğuna kısaca göz atalım.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango Arjantin'de başlayıp bütün dünyaya yayılan bir dans çeşidi olup kendine özgü stilleriyle romantizm, dram, duygu coşkunluğu gibi birçok unsuru içinde barındırmaktadır. Kendine ait bir felsefesi de bulunan tangonun doğuş yeri ise Arjantin'in başkenti Buenos Aires'tir. Arjantin Tangosu ismiyle doğan ve çok saygın bir yere sahip olan bu stil dışında farklı tango türleri de vardır.

Örneğin Amerikan tarzı olan Salon Tangosu, ABD dışında dünyada yaygın şekilde icra edilen bir tango türüdür. Ayrıca Fin Tangosu da dünyada beğenilerek yapılmaktadır. Ancak tango denince tabi ki, Arjantin Tangosu en seçkin dans figürlerinin ortaya çıktığı tarz olarak akla gelir. Ankara ilimiz ise tango eğitimi almak için çok idealdir. Ankaradaki tango kursları bu sayılan tango türlerini öğrenebileceğiniz en iyi eğitim mekânlarını içerir.

Ankara tango eğitim merkezlerinde oldukça iyi eğitmenler çalışmaktadır. Bu kurslarda tangonun tutku, romantizm, sevinç ve kederin birleştiği duyguları sahnede sergileme fırsatı bulacaksınız. Ankaradaki tango kursları profesyonel bir kadro ve iyi bir dans disiplin ortamında gerçekleşmektedir. Ayrıca 7'den 77'ye, yaş farkı gözetmeden tangonun zevkinden mahrum kalmayacaksınız. Ankara tango kursları fiyat açısından da abartılı değildir. Her bütçeye göre uygun tango eğitim ücretleri söz konusudur.

Bu yüzden artık herkes tango yapabilecek. Uygun fiyatlarla sizler de tangonun büyülü sanat dünyasına adımınızı atın. Sahne adımlarınızda tangonun tutkulu dans coşkusunu doyasıya yaşayın. Ayrıca şehirlerarasında gerçekleştirilen tango dans yarışmalarıyla hem kendinizi kanıtlama fırsatı yakalayacak hem de tatlı bir rekabet yaşayacaksınız. Kurslardaki tango eğitim salonları konforlu olup güzel bir atmosfer ortamında ve tangonun büyüleyici melodileri eşliğinde dansları yapmanızı sağlayacaktır. Tangoda çalışmalarınıza göre seviyeleriniz de belirlenecektir. Başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye doğru iyi bir eğitim süreci vardır. Dersler başlangıç orta ve ileri seviyelerden oluşmaktadır. Ankara'daki bu dersler sayesinde tangonun tutkulu dünyasına kendinizi bırakabilirsiniz.