ANKARA TANGO

blog yazısı ekle !

ANKARA TANGO

Tango, Uruguay ve Arjantin kökenli bir dans türüdür. Tango dansının müziği de tango dansıyla beraber gelişme gösterdiği için tango dansıyla aynı adı almıştır. Ankara tango kursları bu konuda iyi eğitilmiş eğitmenleri ile Ankaralılara bu dansın eğitimini en iyi şekilde vermeye çalışmaktadır.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango dansı ilk olarak Arjantin topraklarında doğmuştur. Orijinal tangoda, doğduğu toprakların adını alarak Arjantin tangosu ismini taşır. Tango dansının özünü oluşturan dramatik duygu, kaynağını dansta yer alan zengin doğaçlamalardan ve dansın özünde bulunan aşk ve melankoli duygusundan alır. Tango dansı, ilk çıktığı dönemlerde toplumun alt kesimi tarafından benimsenmesi ve genel olarak genelevlerde eğlence amaçlı yapılması nedeniyle uzun yıllar boyu ahlaka aykırı görülmüştür.

Tango zaman içerisinde toplumun üst kesimi tarafından da ilgi görmeye başlamıştır. Ancak toplumun üst kesimi tango dansını kaba bularak olduğu gibi kabul etmemiş ve modernleştirilmesi gerektiğini bahane ederek sadeleştirmiştir. Bundan sonrada tango dansı Avrupa başkentleri de yayılmaya başlamış ve zamanla salon tangosu stili de gelişmiştir. Tango dansının Türkiye'de sevilmesini ve yayılmasını ise Necip Celal, Fehmi Ege ve Necdet Koyutürk sağlamıştır. İlk çıktığı dönemlerde ayıplanan ve ahlaka aykırı bulunan tango dansı, günümüzde dans salonlarının en modern dans türlerinden biri olmuştur.

Günümüzde tango dansı, elit bir kesim tarafından tercih edildiği için az bir ilgi görse de Ankara tango kursları bu modern dansın yaygınlaşması için bütün imkânlarını ortaya koymaktadır. Bu kurslar en başta ekonomik fiyatları ile bu modern dansa ilgi çekmeye çalışmaktadır. Tango dansı, insanları yaşamış olduğu hüzünlerden ve yalnızlığından kurtardığı için aşk dansı olarak da anılır. Tango dansı insanda yaratmış olduğu tutku ve şehvet duyguları nedeniyle diğer dans türlerinden ayrılır. İnsan yaşamış olduğu toplumda bir sistem haline gelmiş olan düzene karşı zaman zaman isyan etmeyi düşünür fakat buna da bir türlü cesaret edemez. İşte tango dansı bu isyan duygusunu dile getirmek için uygun bir dans stilidir.


Ankara tango kursları, profesyonel eğitmenleri, temiz ve nezih ortamları ve uygulamış olduğu ekonomik fiyat ve ödeme koşulları ile tango dansını Ankaralılara öğretmekten memnuniyet duyar.