ANKARA MILONGALARI

blog yazısı ekle !

ANKARA MILONGALARI

Tango, en dikkat çeken stilleri ile dans kursları, festivaller ve tango gecelerini süslemeye devam ediyor. Tango dendiğinde öncelikli olarak Arjantin Tango anımsansa da hemen ardından ritmik yapısı, hareketli ve şımarıkça tavırları ile Milonga da meraklılarının gözdesi oluyor. Bu ilgiye kayıtsız kalamayan dans federasyonu ve dans kursları tango geceleri düzenlediği gibi eğlencesi bol, keyifli zaman geçirmek isteyen dans tutkunları için de ayrıca Milonga Geceleri düzenliyor. Ankara Tango Kursları da milonga gecelerinin parlayan yıldızlarını yetiştirmeye devam ediyor. Yaşı olmayan dans tango, milonga ile de katılımcıları mest ediyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Ankara Milongaları ilk kez katılanlar ve uzun süredir katılımcı olan dansçılar ve dans kursu öğrencilerini barındırıyor. Genellikle tango kursları tarafından düzenlenen haftalık programlar ya da aylık programlar ile milongaya özel müzikler eşliğinde dans etme ve Ankaralı dans severlerle tanışma imkanı sunan milonga geceleri katılımcılarda bağımlılık yarattığı sıklıkla dile getiriliyor. İçinde milonga, müzik ve aynı pencereden bakılan dans tutkunlarının olduğu bir sosyal ortam elbette alışkanlık yaratacak kadar samimi ve keyifli oluyor.

Aşağıdaki video milonganın en belirgin müziklerinden birini içeriyor. Dansçıların performansı da son derece etkileyici, izlerken tangonun bir oyun niteliği taşıyan tek tarzının milonga olduğunu fark edeceksiniz.Ankara milonga gecelerinin aranan isimleri arasında yerinizi almak, yeni bir sosyal çevre edinmek, hayatınıza ve beden dilinize sanatsal bir dokunuş getirmek, duruşunuza estetik katmak istiyorsanız Ankara Tango Kursları ile görüşebilir hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz. Milongayı diğer tango türlerinden ayıran en belirgin özellik hareketli yapısı. Müziğin sempatik ve kovalayan ritmi, dansçıların ayak hareketlerine de yansıyor. Kadın ve erkeğin birbirinin yansıması olan adımları milonganın sempatik estetik anlayışını perçinler nitelik taşıyor. Diğer tango stillerinden ayrılan bu kaçan, kovalanan, bir diğer taraftan da partneri ile muhteşem bir uyum sergileyen figürleri es geçmek milongaya da kendinize de yapacağınız bir haksızlıktan fazlası olmayacaktır.

Partnerli ya da partnersiz Ankara tango kursları için kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ankara Milonga Geceleri yeni yıldızlarını bekliyor. Milonganın hayatınıza dokunuşu yeni bir sosyal çevre olabileceği gibi, partneriniz ile katılmanız halinde aşkınızı tazelediğinizi fark edeceksiniz.