ANKARA MİLONGA GECELERİ

blog yazısı ekle !

ANKARA MİLONGA GECELERİ

Tango Nedir?

19. yüzyıl Arjantin göçmen mahallelerinin dansıdır tango. Gerek müziği gerekse, dansı ile kimi zaman platonik aşkı, kimi zaman yasak aşkı, kimi zaman aşkın açılamama halini anlatır. Hangi koreografi ya da müzik üzerine kurgulanırsa kurgulansın tema asla değişmez daima aşk olarak kalır.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Tango Stilleri Nelerdir?

Tango da her sanat dalında olduğu gibi kendi içindeki gelişim ve değişim sürecini uzun yıllar sürdürüyor. Gelişim süreci farklı yorumlara zemin hazırlarken, başkalaşım aşaması devreye giriyor. Tango farklı yorumları ile yelpazesine yeni renkler ekliyor. Zamanla rengine renk katan dans, farklı stillerin doğuşuna zemin hazırlıyor ve tango stilleri ortaya çıkıyor. Orijinali olan Arjantin Tangonun aşk temasından yola çıkarak farklı stillerin tangosu ile dünya dans arenası tanışıyor.

Dans başkalaşım sürecinde müziğini de yeniliyor ve daha geniş kitlelere hitap ediyor. Aşağıdaki videoda Milongue Tango bir başka deyişle Milonga Tango örneği yer alıyor. Ritmik müziği ve hareketli ayak figürleri ile dikkat çekiyor.Tango Stilleri - Türleri Nelerdir?

Tango, kendi içinde türettiği müzik ve farklı koreografileri ile stillere ayrılıyor. Uluslararası anlamda kabul gören tango stilleri; Arjantin Tango, Oriental Tango, Canyengue Tango, Milonguero Tango (Milonga), Nuevo Tango, Liso Tango, Salon Tango, Orillero Tango, Fantasia - Show Tango, Düğün Dansı Tango, Finnish Tango isimleri ile anılıyor.

Milonga Nedir?

Milonga, Tango stillerinden biridir. Tango stili olarak değerlendirildiğinde yalnızca dans ya da yalnızca müzik tarzı olarak değerlendirilmemeli. Milonga hem müzik tarzı hem de dans türü olarak karışımıza çıkıyor. Diğer tango türlerine göre çok daha hareketli ve muzur, yaramaz çocuk havasında müziği ve figürleri ile dikkat çeken dans, tango gecelerinde de yerini buluyor. Tango gecelerinde Milonga yapılabildiği gibi dansın kendine özgü geceleri de düzenleniyor.

Ankara Milonga Geceleri, dansçıların, izleyenlerin ve tango ile yolu kesişen herkesin dikkatlerini topluyor. Ankaralı dans tutkunları, Ankara Tango Kursları ile tangonun tüm tarzlarına hakimiyet oluşturduğu gibi Ankara Milonga Geceleri için birer yıldıza dönüşüyor. Tango ve Milonga Kursu kaydınızı yaptırarak aşkın dansı ile tanışmanın tam zamanı.