ANKARA MİLONGA

blog yazısı ekle !

ANKARA MİLONGA

Milonga; Arjantin ve Uruguay kökenli bir müzik türü olan Milonga kendine özgü bir de dans hareketlerine sahiptir. Aslında Arjantin tango dansının dans gecelerinde ki bir türüdür Milonga. 1870'li yıllarda oldukça meşhur olan Milonga ülkemizde de en meşhur dönemlerini 1900'lü yıllar ile 1950'li yıllar arasında yaşamıştır.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango
Şimdiler de ise Ankara dans gecelerinde oldukça rövanşta olan ve en çok tercih edilen dansların başında yer almaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde yoğun ilgi gören yakın dans türlerinin başında yer alan Milonga ülkemizde de oldukça yoğun ilgi gören danslardan biridir. Her dans türünün kuralları üzerine yapılabilmesi için eğitimlerinin sanat kurslarında alınması gerekir. Uzman Arjantin tango dans hocaları ve Arjantin tango antrenörleri eşliğinde gerekli eğitimleri verilir ve dansçılar dans gecelerinde daha göz dolduran danslar sergileme imkânı da bulabilirler. Ankara Milonga, Ankara dans gecelerinde

Ankara Milonga, sanat kursu bünyesinde bütün diğer danslarla beraber eğitimini alabileceğiniz bir dans türüdür. Sanat kursu özel olarak dizayn edilmiş kurslardır. Milonga aslen tango dansıdır. Tango sanatsal bir dans türü olduğu için bütün tekniklerinin de sanat kurslarında verilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede Tango eğitimi sanat kursları içerisinde verilmektedir. Tango dansı eğitimleri ilk olarak teorik dansların yanı sıra müzik eğitimi dans öğrencilerine verilmesiyle başlanır. Bir süre bu şekilde eğitimlere devam edildikten sonra Tango dansının tekniklerinin öğretildiği bir eğitim sürecine başlanır. Tango eğitimlerine sanat kursları içerisinde uzman Tango dans hocaları eşliğinde tekniğine uygun derslerde verilmektedir. Belirli bir süre de teknik dersleri verildikten sonra müzik eşliğinde uygulamalı Tango dans eğitimi verilmektedir. Bu aşamada Tango hocası ilk olarak uygulamayı kendisi yaparak dans öğrencilerinde yol göstermek amacıyla dans gösterisi sergiler. Artık sanat kursu içerisinde Tango eğitimi alan öğrenciler birer profesyonel dansçı olmaya çok yaklaşmış olur. Sanat kurslarının bir diğer özelliği ise dans geceleri organize etmektir. Dans gecelerinde organizatörlükte yapılan sanat kurslarında Tango dansı diğer bir adıyla Milonga alanında dans öğrencilere hem hünerlerini sergileme imkânı verilirken hem de kariyerlerine katkı sağlayacakları organizasyonlar düzenlenmektedir. Sanat merkezinde Tango'nun bütün türleri de isteyene öğrencilere öğretilir ve isteyen öğrenciler hangi tür Tango alanında ilerlemek istiyorsa sanat kurslarında destek sağlanır.