ANKARA ARJANTİN TANGO KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA ARJANTİN TANGO KURSU

19. yüzyılda sokakların küçük görülen dansı; göçmenler, evsizler ve genelevlerin önlerinde yapılırken kimliğini ve varlığını her kesime kabul ettirmeyi başardı. Statüko ile yürüyen koskoca bir dünyaya kenar mahallelerin sanatı sınıf atlamayı gösterdi. Uzunca bir süre Arjantin'in istenmeyen azınlık ve göçmenlerinin bu sokaklar bizim, müzik bizim, dans bizim sloganları ile başladığı tango şimdilerde aşk ile anılıyor. Bir zamanlar sefaletin simgesi olan tango, bugün tutku ve aşkın dansı olarak literatürde yerini alıyor. Arka sokakların önce Arjantin'e kendisini kabul ettirmesi ile başlıyor tüm serüven.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango

Arjantin, tangoyu sahiplenirken kayıtsız kalmıyor ve tüm sokaklarına taşınıyor. Halkın arasındaki sosyo-ekonomik ayrım tangonun etkisi ile silinirken dünya yepyeni bir dansla tanışmaya hazırlanıyor. Arjantin'in ihracata soyunması, ticari sebeplerle gelen turistlerin misafirliği ile sonuçlanıyor. Misafirlerin gittikleri yerde gözlemleri meşhurdur malum. İş adamları ve tüccarlar Arjantin sokaklarının ateşli dansı tangoya hayranlık duyuyor ve kayıtsız kalamıyor.

Gotan Project'in muhteşem tango müziklerinden biri ile Arjantin stili tango performansı aşağıdaki videoda yer alıyor. Kadın dansçının aktif rol üstlendiği, partnerinin ise takipçi pozisyonunda olduğu dans, izleyenlerin ilgisini görüyor. Arjantin tangonun tarzı tüm gösterilerde olduğu gibi hareketleri sert ve keskin olmasına rağmen tutkusundan ödün vermiyor. Aşkın dansı siyah ve kırmızı kostüm seçimleri ile görsel şölenini katlıyor.Böylece tangonun yolu uzuyor, sınırları aşıyor ve başka kıtalarda da hayat buluyor. Tango coğrafya değiştirdikçe kendi içinde bir başkalaşım sürecine giriyor. Farklı stiller ile günümüze kadar ulaşan dans, ne kadar değişmiş olsa da aslını unutturmuyor. Arjantin halkı kenar mahallelerinin dansına sahip çıkıyor ve bugün tangonun aslı olarak anılan dans Arjantin Tango ismi ile niteleniyor. Bugün, zengin, fakir her kesimin beğenisini kazanan tango dünya tarafından kabul görmekle kalmıyor, aşkla bağdaştırılarak varlığını sürdürüyor.

Aşkı, tutkuyu ve hüznü anlatmanın en güzel yolu Arjantin Tango. Her yaşta öğrenilebilen Arjantin'in medarı iftiharını Ankara Arjantin Tango Kursu ile keşfedebilir, beden dilinizi aşka teslim edebilirsiniz. Tango gecelerinin yıldızı olma fırsatını kaçırmayın, tango sınıfı kaydınızı bir an önce yaptırın.