ANKARA ARJANTİN TANGO KURSU 2

blog yazısı ekle !

ANKARA ARJANTİN TANGO KURSU 2

Tango Nedir?

19. yüzyılda Buenos Aires'teki göçmenlerin sokak dansıdır. Dansla beraber kendisine özgü bir ritim üzerine kurulmuş müzik doğmuş; müzik de tıpkı dans gibi tango ismi ile anılıyor. Dans öncelikle Arjantin'in yerli halkı tarafından kabul görerek arka sokaklarda hapsolmaktan kurtuluyor. Ardından ise dünyaya sesini duyuran dans, günümüze kadar uzanan yolculuğunda herhangi bir kesime ait olmaktan sıyrılıyor ve globalleşiyor. Tango sahnelendiği lokasyona göre farklı yorumlara bürünüyor. Ancak tangonun özü başladığı ülke ile anılıyor. Arjantin tango terimi böylece kabul görüyor..

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Ankara'da Tango:

Kültür ve sanatın başkenti Ankara dans kursları ile keyifli bir aktivite ve gösteri sanatlarına açılan dünyaya biletinizi hazırlıyor. Arjantin sokaklarının hüzünlü ve tutkulu aşığı Ankara gecelerine ışık tutuyor. Ankara Arjantin Tango Kursu seçenekleri ile dans severleri bambaşka diyarlara davet ediyor. Tango gecelerinde dans eden öğrencilerin Arjantin yerlisi olmadığına inanmakta güçlü çekeceksiniz. Başkentte adeta Buenos Aires show dünyasında hissetmeniz mümkün.

Aşağıdaki video Taipei Tango festivalinde en popüler tango eseri La Cumparsita eşliğinde gerçekleşiyor. İzleyenleri büyüleyen dans, partnerlerin yakınlığı ve uyumu ile aşkı betimliyor.Edebiyat tarihindeki yerine bir de Türk dizileri arasında yer edinmiş özel bir eser Aşk-ı Memnu. Dizinin unutulmaz sahnelerinden biri de yasak aşkın kahramanlarının tango sahnesi. Aşağıdaki videoda Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un tango sahnesi yer alıyor. Tango sinema dünyasından sonra dizilerde de aşkın betimlemesinde kullanılıyor.Kıtaları aşan bu büyülü dansın, deformasyona uğramamış, orijinal hali olan Arjantin stili ile tanışmanız ve kendinizi 19. yüzyıl göçmenlerinden hissetmenizin zamanı geldi. Arjantin Tango, aşk, tutku, hüzün ve kavgası ile Ankara'ya yepyeni bir silüet kazandırıyor. Monoton hayattan sıyrılıp tangonun ritmine kapılarak hem eklemlerinizi çalıştırabilir hem de dansın zarafeti ile buluşabilirsiniz. Partnerli kayıt olup ilişkinizdeki tutkuyu artırabileceğiniz gibi bireysel kayıt yaptırarak yeni bir sosyal çevre edinebilirsiniz.

Arjantin Tango Kursunda öğrendiklerinizi tango gecelerinde sergileyerek yakınlarınızı büyüleyebilirsiniz. Aşkını başka bir dille anlatmak isteyenlerin dansı tango, Arjantin stili ile Ankara Arjantin Tango Kurslarına sizi davet ediyor.