ANKARA ARJANTİN TANGO KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA ARJANTİN TANGO KURSLARI

Buenos Aires sokaklarının yaramaz kızı ve peşinden ayrılamayan tutkulu erkeği dünyayı geziyor. Arjantin'in reddedilen, kenara köşeye atılan, görmezden gelinen çiftleri sokakları fethedip zor da olsa varlığını kabul ettiriyor. Arjantin'in istemeye istemeye kabul ettiği göçebe ve dışlanmış halkı, dansı ve müziğine dokunmak fiilinden türeyen tango ismini veriyor. Böylece tango, 19. yüzyılda zorlu fakat uzun bir yolculuğa başlıyor. Tangonun yolu konforlu dans salonları, gösteri merkezlerine pek de kolay uğramıyor.

Ankara'daki tüm Tango Kursları için tıklayınız
Ankara Tango


Başlangıç noktası olan sokaklarda varlığını sürdüren dans uzun bir süre işsizlere gelir kaynağı oluyor. Yerli ve yabancı turistleri tango ateşi öyle bir sarıyor ki dansçıların çıkardığı şapkalar para ile doluyor. Kenar mahallenin gözbebeği olan tango, Arjantin'in zengin sokaklarında da yerini alıyor. Sokak dansçıları zamanla restoranlar ve müzikollere taşınıyor. Böylece her sınıftan insanın ilgisini çeken tango artık azınlıkların dansı olmaktan sıyrılıyor ve Arjantin'in yerel dansı haline geliyor.

Sokakların tutkulu dansı tango, başlangıç noktası Buenos Aires sokaklarında. Arjantin'e yolu düşen tüm turistlerin sokak dansçılarından büyülendikleri bilinir. Arjantin tango izlemek için o kadar uzaklara gitmenize gerek yok; Ankara Arjantin Tango Kurslarının gecelerine katılabilir kendinizi Buenos Aires'te hissedebilirsiniz.

Arjantin'in ardından tüm dünyayı yakan aşkın ateşi, tango ile dile geliyor. Kimi topraklarda müziği, kiminde dansı kiminde ise hem müziği hem de dansı ile görsel şölenlere imza atıyor. Partnerli dansların en ilgi göreni haline gelen Arjantin Tango, gerek dans geceleri, gerek yarışmalar, gerekse düğün gibi özel etkinliklerde yerini buluyor. Dansçıların yakın teması, göz kontağı, birbirlerine yaklaşırken uzaklaşan, kaçarken yakalanan halleri ile aşkın, acısının ve tutkusunun ritmik anlatımı halini alıyor. Partnerlerin uyumlu figürleri ile tango pek çok filme ve edebi esere ilham kaynağı oluyor.

Tutkunun dünyaca kabul gören Arjantin yorumu artık Ankara'da. Ankara Arjantin Tango Kursları ile partnerinizi daha yakından tanıyabilir, beraber geçirdiğiniz vakti keyifli kılabilirsiniz. Partnerli ya da partnersiz kayıt yaptırabilir ve beden dilinizi aşkın ve tutkunun simgesine dönüştürebilirsiniz. Ankara Arjantin Tango Kursları dans tutkunlarını bekliyor.